• 031-36295535
  • info@Felezat.com

معامله‌ای عجیب از سوی عرضه کنندگان ترک

انتشار: 1397/7/18

تقاضای بسیار پایین داخلی در ترکیه باعث شد که یک تولید کننده، محموله‌ای بالغ بر ۴۰ هزار تن میلگرد را به قیمت ۵۰۵ دلار/تن cfr بر اساس وزن تئوری با یک خریدار سنگاپوری، نهایی کند.

مرکز تخصصی فلزات: دیروز در جریان معاملات فولاد، معامله‌ای عجیب از سوی عرضه کنندگان ترک گزارش شد که تأثیر بسیاری بر روند معاملات آتی خواهد گذاشت. تقاضای بسیار پایین داخلی در ترکیه باعث شد که یک تولید کننده، محموله‌ای بالغ بر ۴۰ هزار تن میلگرد را به قیمت ۵۰۵ دلار/تن cfr بر اساس وزن تئوری با یک خریدار سنگاپوری، نهایی کند. این معامله، ۳۵ دلار از محموله‌های مشابه قبلی و نزدیک به ۶ تا ۱۰ دلار از معاملات پیشین بیلت در جنوب شرق آسیا پایین تر می‌باشد.

حالا اکثر واردکنندگان در منطقه جنوب شرق آسیا انتظارات خود را با این سطح، تنظیم نموده‌اند و پیشنهادات قبلی در محدوده ۵۳۵ دلار/تن cfr را غیر عملی می‌دانند. چینی‌ها نیز که با اعمال قانون افزایش مشوق‌های صادراتی، تمایل بیشتری به صادرات پیدا کرده‌اند، پیشنهاداتی در محدوده ۵۱۵ دلار/تن cfr به خریداران این منطقه داده‌اند که در حال بررسی می‌باشد.

توان کنترل ریسک قیمت در بازار فیوچرز شانگهای به تجار چینی این قابلیت را بخشیده که از هم اکنون معاملاتی را با خریداران برای ژوئن سال آینده نهایی سازند. از سوی دیگر، این احتمال نیز وجود دارد که معامله امروز، تنها تحت فشار کمبود نقدینگی از سوی تولیدکننده نهایی شده و در خریدهای آتی از این سطح قیمت خبری نباشد.

قیمت ۵۰۵ دلار/تن cfr به معنای حاشیه سود عملیاتی ۱۵۰ دلار برای فروشنده ترک می‌باشد که عملاً با حاشیه سود لازم ۲۰۰ دلاری فولادسازان ترکیه در تضاد بوده و نشان می‌دهد این فروشنده در نقطه سر به سر و یا حتی محدوده ضرر، محصول خود را به فروش رسانده است. برخی تحلیلگران معتقدند که افزایش بهای نفت، رشد قیمت فلزات اساسی مانند مس و آلومینیوم و نیز احتمال کاهش ارزش دلار در سه ماهه پایانی امسال و سه ماهه نخست ۲۰۱۹ به رشد قیمت فولاد منجر خواهد شد.

منبع: پلنر
عنوان
شرکت
قیمت کنونی
تغییرات قیمت
محل بارگیری
بروز رسانی
خرید
عنوان
شرکت
کشور
واحدپول
قیمت کنونی
تغییرات قیمت
بروز رسانی

خبر های مشابه

مركز تخصصى فلزات با هدف اطلاع رسانى زنجیره كامل فولاد و در راستاى شفاف سازى صنعت فلزات پا به عرصه نهاد. این مركز در طى سالیان متوالى تلاش كرده است با فراهم سازى اطلاعات جامع زنجیره فولاد به پیشبرد صنعت فولاد كمکى در توان خود كرده باشد. در مركز تخصصى فلزات به طور روزانه و لحظه اى قیمت محصولات زنجیره فولاد، عرضه و معاملات بورس صنعت فولاد، اخبار صنعت و رویداد هاى مرتبط اطلاع رسانى مى شود. امید است صنعتگران و بازرگان با در دست داشتن این اطلاعات به تحلیلى درست از بازار دست یابد و بتواند با تسلط بر بازار به تجارتى موفق دست یابند.

بر چسب ها

  • 031-36295535
  • info@Felezat.com