• 031-36295535
  • info@Felezat.com

راه‌اندازی مجدد خط تولید شمش فولادی "مجتمع فولاد کیمیا"

انتشار: 1397/7/19

با حضور استاندار اصفهان خط تولید شمش فولادی در شرکت فولاد کیمیا، مجدداً راه‌اندازی شد و کلنگ واحد ریخته گری این کارخانه نیز به زمین زده شد.

مرکز تخصصی فلزات: در آیین ویژه‌ای با حضور استاندار اصفهان، معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان نجف آباد، مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان اصفهان، معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صنعت معدن تجارت استان اصفهان و جمعی از مسئولان منطقه مهردشت، شرکت کیمیا ذوب تولید‌کننده انواع محصولات شمش فولادی و آلیاژی افتتاح و مورد بهره‌برداری قرار گرفت و کلنگ واحد ریخته گری این واحد صنعتی به زمین زده شد.

مهندس مجید نورشرق، رئیس هیات مدیره و سرمایه‌گذار این پروزه، در آیین افتتاح این طرح در سخنانی با اشاره به اشتغال ۲۰۰ نفر در فاز اول این پروژه، ابراز امیدواری کرد با تخصیص برق مورد نیاز جهت راه‌اندازی فاز دوم، ۵۰ نفر به ظرفیت اشتغال این کارخانه افزوده خواهد شد. وی با اشاره به رعایت استانداردهای زیست محیطی و تولید محصول با ارزش افزوده برای کشور و ارزش آفرین در زنجیره فولاد در این شرکت اشاره کرد و گفت: برای نخستین بار در کشور محصولات فروآلیاژ‌ای با کیفیت بالا تولید خواهد شد. در ادامه، مجید مودت، مدیرعامل شرکت کیمیا ذوب به ظرفیت تولید ۵۰ هزار تنی این شرکت اشاره کرد و گفت: امیدواریم با راه‌اندازی واحد ریخته‌گری، توان تولید در این واحد صنعتی را به دو برابر برسانیم.

 مودت افزود: برای راه‌اندازی این واحد صنعتی حتی یک ریال تسهیلات بانکی دریافت نکرده‌ایم و اعتقاد داریم همدلی و حمایت از بخش خصوصی یکی از راهکارهای موفق در رونق تولید و ایجاد اشتغال پایدار است.

در ادامه با حضور دکتر محسن مهرعلیزاده، استاندار اصفهان، مهندس مجتبی راعی، معاون استاندار و فرماندار شهرستان نجف آباد، دکتر محمدجواد بگی، مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان اصفهان، و سایر مسئولین استان، خط تولید شرکت کیمیا ذوب، مجدد راه‌اندازی شد و مورد بازدید مسئولین استان قرار گرفت.

در حاشیه بازدید استاندار اصفهان، مدیرعامل شرکت کیمیا ذوب، ضمن ارائه گزارشی از روند فعالیت شرکت و سوابق کاری هیأت مدیره و مدیران و کارشناسان زبده شرکت گفت: اهتمام به دانایی و توانایی، ملاک اصلی فعالیت شرکت بوده و همواره کارکنان شرکت را به عنوان سرمایه‌های عظیم انسانی خانواده بزرگ کیمیا دانسته‌ایم. وی با بیان مشکلات اجتماعی و فرهنگی ناشی از بیکاری پرداخت و گفت: حتی ایجاد یک فرصت شغلی بسیار ارزشمند است؛ چرا که جامعه را در برابر بحران‌ها و آسیب‌های اجتماعی مانند اعتیاد و طلاق مصون می‌کند. وی در ادامه به طرح مشکلات صنعت فولاد و ریخته گری اشاره کرد و گفت: متأسفانه بستر کار برای این صنعت به لحاظ خدمات انرژی بسیار پایین است.

وی، عدم تأمین خدمات انرژی به‌ ویژه برق، نبود راه‌های مناسب و حمل‌ونقل ریلی جهت انتقال محصولات، تحرکات بازار ارز و نبود امنیت سرمایه‌گذاری را از جمله مشکلات این صنف برشمرد و گفت: وجود قوانین دست و پا گیر که هیچ دستاوردی برای جامعه ندارد، بزرگترین ضربه را به کشور زده است.

وی افزود: دولت باید دلگرم‌کننده بخش خصوصی به کار و توسعه تولید باشد؛ ولیکن نبود امنیت سرمایه‌گذاری و وضع قوانین یک شبه، مهم‌ترین عوامل دلسردی بخش خصوصی در سرمایه‌گذاری می‌باشد. وی خواستار تخصیص برق مورد نیاز جهت راه‌اندازی فاز دوم این شرکت که زمینه اشتغال حدود ۵۰ نفر را فراهم می‌کند شد و گفت: دولت به‌ ویژه وزارت صمت باید زمینه حمایت از کارآفرینان واقعی را فراهم کند.

وی در پایان، خواستار وضع قوانین حمایتی و بهبود مستمر محیط کسب و کار، و همچنین رفع موانع تولید با هدف توسعه و صادرات شد.

منبع: پایگاه خبری گسترش
عنوان
شرکت
قیمت کنونی
تغییرات قیمت
محل بارگیری
بروز رسانی
خرید
عنوان
شرکت
کشور
واحدپول
قیمت کنونی
تغییرات قیمت
بروز رسانی

خبر های مشابه

مركز تخصصى فلزات با هدف اطلاع رسانى زنجیره كامل فولاد و در راستاى شفاف سازى صنعت فلزات پا به عرصه نهاد. این مركز در طى سالیان متوالى تلاش كرده است با فراهم سازى اطلاعات جامع زنجیره فولاد به پیشبرد صنعت فولاد كمکى در توان خود كرده باشد. در مركز تخصصى فلزات به طور روزانه و لحظه اى قیمت محصولات زنجیره فولاد، عرضه و معاملات بورس صنعت فولاد، اخبار صنعت و رویداد هاى مرتبط اطلاع رسانى مى شود. امید است صنعتگران و بازرگان با در دست داشتن این اطلاعات به تحلیلى درست از بازار دست یابد و بتواند با تسلط بر بازار به تجارتى موفق دست یابند.

بر چسب ها

  • 031-36295535
  • info@Felezat.com