• 031-36295535
  • info@Felezat.com

پارامتر‌های زیر‌ساختی فولاد خوزستان

انتشار: 1397/7/19

شرکت فولاد خوزستان به‌ دلیل نزدیکی به بندر امام خمینی(ره)، بخش بزرگی از صادرات محصولات خود را از طریق این بندر انجام می‌دهد. ظرفیت تخلیه و بارگیری بندر، سالانه بیش از 30 میلیون تن گزارش شده است.

مرکز تخصصی فلزات: زیرساخت بندری و حمل و نقل کالا

هنگامی که صحبت از صادرات کالا به اقصی نقاط جهان می‌شود، بدون شک این مسیر دریایی صادرات است که تأثیر بسزایی بر میزان و حجم کالاهای جابه‌جا شده، دارد. نگاهی به حجم کالاهای جابه‌جا شده توسط 10 بندر بزرگ دنیا، اهمیت حمل و نقل دریایی را در حوزه صادرات نمایان‌تر می‌‌کند. از 10 بندر بزرگ جهان، 7 بندر به کشور چین تعلق دارد. چین به‌ عنوان بزرگ‌ترین تولیدکننده و صادرکننده محصولات صنعتی در جهان، از بزرگ‌ترین بنادر برای نقل ‌و انتقال کالا نیز برخوردار است. صرف‌نظر از سایر بنادر چین، در سال2017، بندر شانگهای این کشور به تنهایی 40 میلیون کانتینر (معادل با بیش از 500 میلیون تن کالا!) را جابه‌جا کرده که این عدد خود گویای میزان اهمیت استفاده از ظرفیت بنادر در حوزه صادرات و واردات کالا و نیاز مبرم به توسعه آن‌هاست.

در ایران، بندر امام خمینی(ره) خوزستان، بیشترین حجم تجارت خارجی بین واحدهای گمرکی در این استان را به خود اختصاص داده است. این بندر پس از بندر شهید رجایی در استان هرمزگان، بزرگ‌ترین بندر عملیاتی کشور به‌ شمار می‌رود. بندر امام خمینی(ره) با برخورداری از ۳۸ اسکله فعال با طول ۷ کیلومتر، بزرگ‌ترین بندر فعال ایران است. بخش مهمی از توسعه صادرات و واردات کشور از مسیر این بندر انجام شده و آن را به قطب اقتصادی استان خوزستان تبدیل کرده است. یکی از مهم‌ترین مزایای بندر امام خمینی(ره) اتصال آن به راه‌آهن کشور بوده که امر صادرات و واردات را در این منطقه تسهیل کرده است. شرکت فولاد خوزستان نیز به‌ دلیل نزدیکی به بندر امام خمینی(ره)، بخش بزرگی از صادرات محصولات خود را از طریق این بندر انجام می‌دهد.  ظرفیت تخلیه و بارگیری بندر، سالانه بیش از 30 میلیون تن گزارش شده است. بندر شهید رجایی با انجام بیش از 5 میلیون و 600 هزار تن تخلیه و بارگیری کالا، نیمی از عملیات کل بنادر کشور را به خود اختصاص داده است. کل کالاهای فلزی تخلیه و بارگیری شده کشور در سال گذشته، حدود 10 میلیون و 500 هزار تن بوده است. بندر امام خمینی نیز با عملیات تخلیه و بارگیری بیش از 3 میلیون و 500 هزار تن کالای فلزی، جایگاه دوم را به خود اختصاص داده است.

منبع: فلزات آنلاین
عنوان
شرکت
قیمت کنونی
تغییرات قیمت
محل بارگیری
بروز رسانی
خرید
عنوان
شرکت
کشور
واحدپول
قیمت کنونی
تغییرات قیمت
بروز رسانی

خبر های مشابه

مركز تخصصى فلزات با هدف اطلاع رسانى زنجیره كامل فولاد و در راستاى شفاف سازى صنعت فلزات پا به عرصه نهاد. این مركز در طى سالیان متوالى تلاش كرده است با فراهم سازى اطلاعات جامع زنجیره فولاد به پیشبرد صنعت فولاد كمکى در توان خود كرده باشد. در مركز تخصصى فلزات به طور روزانه و لحظه اى قیمت محصولات زنجیره فولاد، عرضه و معاملات بورس صنعت فولاد، اخبار صنعت و رویداد هاى مرتبط اطلاع رسانى مى شود. امید است صنعتگران و بازرگان با در دست داشتن این اطلاعات به تحلیلى درست از بازار دست یابد و بتواند با تسلط بر بازار به تجارتى موفق دست یابند.

بر چسب ها

  • 031-36295535
  • info@Felezat.com