wrapper

توصیه های روزانه

Ferro: عملکرد صادرات شرکت های بزرگ فولادی حکایت از رشد 45 درصدی صادرات این شرکت ها در 10 ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل دارد. این شرکت ها در تولید هم رشد را به ثبت رساندند و تولید شمش را 2.42 درصد افزایش دادند.

فولادسازان بزرگ کشور در ۱۰ ماهه امسال بیش از ۴ .۴ میلیون تن فولاد صادر کردند که ۴۵ درصد بالاتر از مدت مشابه سال قبل بوده است. فولادسازان همچنین در دی ماه صادرات را به ۲۸۳ هزار تن نزدیک کردند که البته ۲۶ درصد کمتر از مدت مشابه سال قبل بوده است.

گفتنی است، فولاد هرمزگان بهترین عملکرد را در صادرات داشته است. این شرکت در دی ماه صادرات نداشته است و حتی با عملکرد این ماه همچنان در رتبه اول صادرکنندگان برتر کشور قرار دارد. درمجموع ۱۰ ماهه امسال این شرکت ۸۱۲ هزار تن اسلب صادر کرده است.

بعد از فولاد هرمزگان، فولاد خراسان با صادرات نزدیک به ۵۵ هزار تن میلگرد در رتبه دوم برترین صادرکننده از لحاظ افزایش حجم صادرات قرار دارد.

فولاد خراسان در دی ماه هم ۳ هزار تن میلگرد صادر کرده است.

صادرات شرکت فولاد خوزستان در ۱۰ ماهه ابتدایی نزدیک به یک میلیون و ۵۷۹ هزار تن بود که ۵۹۰ هزار تن آن بیلت، ۶۰۲ هزار تن آن اسلب و مابقی بلوم بود. این شرکت بیش ترین حجم صادرات را داشته و رشد ۴۳ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل داشته است.

فولاد خوزستان در دی ماه هم نزدیک به ۱۷۱ هزار تن بلوم، بیلت و اسلب صادر کرده است که ۱۴ درصد بالاتر از مدت مشابه سال قبل بود.

فولاد مبارکه در دی ماه حدود ۶۹ هزار تن محصولات فولادی صادر کرد که البته افت ۶۳ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل داشت با این حال این شرکت در مجموع ۱۰ ماه، یک میلیون و ۴۴۱ هزار تن انواع محصولات فولادی صادر کرده که رشد ۹ درصد را درمقایسه با ۱۰ ماهه سال ۹۴ تجربه کرده است.

محصولات صادراتی فولاد مبارکه در این مدت، ورق گرم و سرد، کلاف گرم، سرد، اسیدشویی و قلع اندود، تختال و بسیاری از تولیدات دیگر فولادی بوده است.

ذوب آهن صادرات خود را در مدت مذکور به ۴۶۵ هزار تن شامل تیرآهن ، میلگرد، کلاف و شمش چدن رساند که ۴ درصد بیش تر از مدت مشابه سال قبل است.

ذوب آهن در دی ماه ۳۵ هزار تن شمش و محصولات فولادی صادر کرده است.

درگیر صادرکنندگان فولادی کشور فولاد اکسین با صادرات حدود ۱۷ میلیون تن ورق عریض و آلیاژی ایران با صادرات ۳۵ هزار تن میلگرد هستند.

آمار تولید فولاد هم نشان می دهد، تولید شمش فولادسازان بزرگی همچون مبارکه، خوزستان، ذوب آهن، فولاد آلیاژی، گروه ملی و فولاد خراسان ۱۱ میلیون و ۳۴۲ هزار تن شده که ۲.۴۲ درصد بالاتر از مدت مشابه سال قبل بود.

بیش ترین تولید شمش در فولاد مبارکه با احتساب تولیدات واحدهای هرمزگان و سبا به میزان ۵ میلیون و ۵۱۶ هزار تن بود.

تولید شمش در خوزستان به مرز ۳ میلیون تن نزدیک شد و ذوب آهن تولید را به یک میلیون و ۸۸۴ هزار تن رساند.

در بخش محصولات فولادی تولید درمجموع به ۸ میلیون و ۳۰۶ هزار تن رسید که البته ۴.۹ درصد پایین تر از مدت مشابه سال قبل بود.

منبع: چیلان

بنر تبلیغات

درباره ما

گروه تامین صنعت، فعالیت حرفه‌ای خود را در زمینه فولاد در سال ۱۳۸۷ آغاز نمود و در ادامه به منظور ارائه خدمات علمی و مهندسی در زمینه مواد مصرفی صنعت ریخته‌گری، سایت حاضر را تحت عنوان Ferro تاسیس نمود.

ما برآنیم که با شناخت نیازهای مشتری و جلب اعتماد او، از طریق صداقت و رو راستی و پایبند بودن به اصول اخلاقی و حرفه‌ای، همواره اساس مشتری مداری را بجا آوریم.

کاتالوگ

download-catalog

price-list

خبرنامه پیامکی