wrapper

توصیه های روزانه

Ferro: بررسی بازار فولاد امروز جهان حکایت از کاهش قیمت سنگ آهن در چین و سکوت در بازار قراضه ترکیه دارد.

 

سنگ آهن چین در سرازیری

افت قیمت در بازارهای فیوچرز و تقاضای راکد فولاد در چین موجب شد سنگ آهن کاهش قیمت داشته باشد البته هنوز بالای 80 دلار است. برخی معتقدند بازار سنگ آهن اخیرا بی دلیل داغ شد.
آخرین قیمت سنگ آهن خلوص 62 درصد استرالیا با افت 4 دلاری قیمت بیلت در چین و افت 13 دلاری قرارداد میلگرد در بورس شانگهای ارزان تر شده برخی معتقدند رشد قیمت ناگاهی چند روز قبل سنگ آهن به این دلیل بود که تعدادی از خریداران چینی باید قبل از تعطیلات سال نو چینی که 27 ژانویه تا 2 فوریه است موجودی انبار را بالا می بردند و این رشد تقاضا و قیمت موقتی بوده است.
سنگ آهن خلوص 62 درصد استرالیا 79.5 دلار هر تن فوب معامله شده و خلوص 61 درصد نیز در 81.31 دلار هر تن سی اف آر خریداری شده است.

خریداران قراضه در ترکیه مشغول مذاکره

گرچه بازار واردات قراضه در ترکیه هنوز ساکت است ولی مذاکرات خرید آغاز شده و طرفین سعی دارند به توافق برسند. پیشنهاداتی از امریکا، حوزه بالتیک و اروپا دریافت شده و خریدار ها کمی زمان نیاز دارند تا انتخاب کنند چون گزینه ها زیاد است. فعلا قیمت ها ثابت است ولی جو بازار منفی است. کمی افت قیمت دور از انتظار نیست. شاید 290 تا 295 دلار هر تن سی اف آر برای قراضه سنگین امریکا مناسب باشد. برخی معتقدند معاملات بعدی در 280 تا 285 دلار بسته خواهد شد. این در حالی است که آخرین معامله قراضه امریکا یک ماه قبل در 296 دلار هر تن سی اف آر نهایی گردید.

نگاهی به بازار ورق جنوب اروپا

قیمت ورق در بازار داخلی ایتالیا کمی بهبود یافته است ورق گرم و سرد نسبت به اواخر سال قبل 10 یورو بالا رفته به ترتیب 530 تا 540 یورو و 640 تا 650 یورو هر تن درب کارخانه شده است. ورق گالوانیزه هم در 620 تا 630 یورو در ثبات است.
بازار در کل فعلا در سکوت است نه تقاضا زیاد است و نه پیشنهاد قیمت چندانی در بازار مشاهده می شود.
با این حال انتظار می رود روزهای آتی قیمت ها 5 تا 10 یورو دیگر بالا بروند .

افت قیمت ورق در ترکیه

تقاضای ورق گرم در ترکیه کم است و نوسانات نرخ ارز باعث شده بازار داخلی کاملا راکد باشد ولی در بازار واردات تمایلاتی به خرید دیده شده و برخی به دنبال خرید ولی با تخفیف هستند.
ورق گرم در بازار داخلی ترکیه 530 تا 535 دلار هر تن درب کارخانه حمل ماه مارس است. خریدارانی که به تناژ بالا نیاز دارند فعلا ترجیح می دهند صبر کنند.
در بازار واردات ولی محموله بزرگی از ورق گرم روسیه در 510 دلار هر تن سی اف آر معامله شده است. ورق گرم ام ام ک نیز 505 تا 515 دلار هر تن سی اف آر است البته خریدارها به دنبال کمتر از 500 دلار هستند. در حالی که اوایل ژانویه ورق گرم روسیه 520 دلار هر تن سی اف آر بود.
انتظار می رود بازار ورق ترکیه در فوریه ضعیف تر شود.

امسال فروش مسکن در چین کاهش می یابد

بازار مسکن چین پس از آن که سال 2016 را با قدرت سپری کرد حال با نشانه هایی از ضعف روبرو شده است. تحلیل گران بیشتری هر روز منتظر رکود فروش ها در سال جاری هستند. این امر بر مصرف فولاد چین نیز اثر منفی خواهد داشت.
فروش ساختمان های تجاری بین ژانویه تا نوامبر 2016 معادل 37.5 درصد رشد داشت ولی در هفته نخست 2017 افت 22 درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل تجربه نمود که نشانگر تاثیر تصمیمات اواخر سال گذشته دولت چین در مورد احتناب از رشد بی رویه قیمت مسکن بود.
در این راستا برآورد شده امسال مصرف فولاد ساختمانی در چین 1.7 درصد افت داشته باشد.

منبع : ایفنا

بنر تبلیغات

درباره ما

گروه تامین صنعت، فعالیت حرفه‌ای خود را در زمینه فولاد در سال ۱۳۸۷ آغاز نمود و در ادامه به منظور ارائه خدمات علمی و مهندسی در زمینه مواد مصرفی صنعت ریخته‌گری، سایت حاضر را تحت عنوان Ferro تاسیس نمود.

ما برآنیم که با شناخت نیازهای مشتری و جلب اعتماد او، از طریق صداقت و رو راستی و پایبند بودن به اصول اخلاقی و حرفه‌ای، همواره اساس مشتری مداری را بجا آوریم.

کاتالوگ

download-catalog

price-list

خبرنامه پیامکی