wrapper

توصیه های روزانه

Ferro: بررسی بازار امروز جهان حکایت از افزایش قیمت قراضه و بیلت در ترکیه، مقاطع صادراتی سی آی اس، کاهش قیمت بیلت در جنوب اروپا، ثبات قیمت ورق سرد در چین و مقاطع در ترکیه دارد.

 

قراضه وارداتی در ترکیه بالاتر رفت


با خرید مجدد قراضه از اروپا قیمت قراضه وارداتی در ترکیه باز هم بالا رفت. روزهای گذشته خرید قراضه وارداتی در ترکیه کاهش داشت و همه به فکر فروش محصولات فولادی و بیلت خود بودند. به با خرید یک محموله قراضه مخلوط آلمان با 2 تا 3 دلار رشد در 282 دلارهر تن سی اف آر با حمل فوری بازار مجددا فعال شد.
جو بازار مثبت شد از این رو قیمت قراضه 20-80 امریکا و دریای بالتیک از به ترتیب 283 و 284 دلار به 285 تا 290 دلار هر تن سی اف آر افزایش یافته است. انتظار می رود روزهای آتی نیز تقاضای قراضه وارداتی در ترکیه بهتر شود.

بازار قراضه سی آی اس در سکوت


بازار قراضه سی آی اس در روزهای نخست ماه مارس در سکوت بوده چرا که عرضه کننده ها به رشد قیمت ها امیدوارند از این رو تمایل به فروش نشان نمی دهند.
اخیرا قراضه آ3 روسیه در شمال ترکیه در 270 دلار هر تن سی اف آر معامله شده که معادل 243 تا 248 دلار هر تن فوب است. در هر حال اغلب تجار هنوز حاضر نیستند در کمتر از 280 دلار هر تن سی اف آر معامله کنند. به نظر آن ها فروش ارزان تر همراه با ضرر می باشد.

رشد قیمت بیلت در بازار داخلی ترکیه


بازار واردات بیلت ترکیه در سکوت است که بیشتر به دلیل رکود فروش میلگرد این کشور می باشد. تولید کننده های میلگرد که اخیرا برای فروش در بازار داخلی و صادرات دچار مشکل شده اند قیمت های بیلت وارداتی را خیلی بالا می دانند. از طرفی بیلت ترکیه در بازار داخلی و حتی صادرات طرفدار پیدا کرده است.
بیلت تولیدی ترکیه 410 تا 420 دلار هر تن درب کارخانه است که 5 تا 10 دلار هر تن نسبت به هفته قبل بالا رفته است . البته عرضه کم است. معاملاتی در 405 تا 415 دلار هر تن درب کارخانه نهایی شده است.
در جنوب شرق آسیا بیلت ترکیه در 412 دلارهر تن فوب معامله شده و در امریکای لاتین نیز در 410 تا 415 دلار هر تن فوب خریدهایی نهایی گردیده است.

نگاهی به بازار بیلت جنوب شرق آسیا


هفته گذشته قیمت بیلت وارداتی در جنوب شرق آسیا با توجه به افت جزیی قیمت های چین و رقابت بالای بین عرضه کننده ها پایین آمد.
بیلت وارداتی سایز 150 میلیمتر 410 تا 430 دلار هر تن سی اف آر است که 10 دلار در یک هفته افت داشته است.
ظاهرا افت 7 دلاری قیمت بیلت در بازار داخلی چین بر بازار جنوب شرق آسیا نیز اثر گذاشته است. بیلت روسیه در فیلیپین 440 تا 445 دلار هر تن سی اف آر شنیده شده است.

رشد قیمت مقاطع صادراتی سی آی اس


با توجه به محدویدت عرضه رشد قیمت مقاطع صادراتی سی آی اس ادامه دارد. در معاملات اخیر قیمت 10 تا 15 دلارهر تن بالا رفته است. کارخانه ها به دنبال قیمت های بالاتر نیز هستند. به مفتول صادراتی سی آی اس 445 تا 450 دلار هر تن فوب است و میلگرد 430 دلار هر تن فوب دریای سیاه ثبت شده است.
فعالان بازار انتظار دارند در آینده نزدیک قیمت مقاطع سی آی اس بالاتر برود. البته فعلا خریدارها آماده پذیرش رشد قیمت مجدد نیستند بخصوص در منطقه منا . رقابت عرضه کننده های ترک نیز بازار سی آی اس را مختل خواهد کرد.

بازار مقاطع ترکیه در سکوت


تولیدکننده های میلگرد ترکیه قیمت های صادراتی را ثبات نگه داشته اند و حاضر نیستند تخفیف بدهند . از این رو اخیرا فروش ها کاهش یافته است. فولادسازها امیدوارند باتوجه به رونق بازارهای قراضه و بیلت، بازار مقاطع نیز رشد قیمت داشته باشد ولی خریدارها به دنبال تخفیف های بزرگند.
قیمت میلگرد صادراتی ترکیه 435 تا 440 دلارهرتن فوب است و برخی در 430 دلار نیز حاضرند معامله کنند. ولی در این بین خریدارها به دنبال 420 دلارهر تن فوب یا کمتر هستند.

چشم انداز بازارهای جهانی میلگرد در ماه جاری


انجمن بین المللی تولید کنندگان و صادرکنندگان میلگرد بر این باور است که در ماه جاری بازارهای میلگرد روند مثبتی خواهند داشت چون توازن عرضه و تقاضا رو به بهبود می باشد . البته در هر حال هنوز چالش هایی نیز پیش روی بازار است.
تقاضا در بازارهای اصلی بالاست و قیمت ها صعودی هستند. بیشترین حمایت نیز در راستای پرونده های آنتی دامپینگ علیه واردات از چین صورت گرفته است. در امریکا زمان افزایش موجودی انبارهاست و بازار به توسعه زیرساخت ها امیدوار است. محدودیت های جدیدی بر علیه واردات از ترکیه، ژاپن و تایوان نیز مطرح است.
با این که به طور کلی بازارهای جهانی جو مثبتی دارند هنوز ابهاماتی در برخی نقاط وجود دارد. تولید جهانی میلگرد رو به بالاست که خبر خوبی نیست ولی این انجمن امیدوار است افزایش تقاضای داخلی چین موجب توازن عرضه و تقاضا شود.
در کل پیش بینی وضعیت بازارها در کوتاه مدت دشوار است چرا که عوامل زیادی وجود دارند که پیش بینی قطعی را غیر ممکن می سازند.

ورق سرد صادراتی چین در ثبات


عرضه کننده های ورق سرد چین قیمت ها را ثابت نگه داشته اند. خرید ها کاهش یافته از طرفی موجودی ورق گرم کمتر شده و در بازار داخلی تقاضا در نوسان است.
قیمت فعلی ورق سرد صادراتی چین 595 تا 605 دلار هر تن فوب حمل آوریل است که مشابه قیمت اواسط فوریه می باشد. تمایل به خرید زیاد نیست. در جنوب شرق آسیا خریدارها اواسط فوریه موجودی انبارها را تکمیل کردند و فعلا عقب نشسته اند. در هر حال عرضه کننده های چینی نیز عجله ای ندارند چون بازار داخلی آن ها وضعیت بهتری دارد.

منبع: ایفنا

بنر تبلیغات

آخرین ویرایش در دوشنبه, 16 اسفند 1395

درباره ما

گروه تامین صنعت، فعالیت حرفه‌ای خود را در زمینه فولاد در سال ۱۳۸۷ آغاز نمود و در ادامه به منظور ارائه خدمات علمی و مهندسی در زمینه مواد مصرفی صنعت ریخته‌گری، سایت حاضر را تحت عنوان Ferro تاسیس نمود.

ما برآنیم که با شناخت نیازهای مشتری و جلب اعتماد او، از طریق صداقت و رو راستی و پایبند بودن به اصول اخلاقی و حرفه‌ای، همواره اساس مشتری مداری را بجا آوریم.

کاتالوگ

download-catalog

price-list

خبرنامه پیامکی