wrapper

توصیه های روزانه

Felezat: بررسی بازار فولاد جهان حکایت از کاهش قیمت سنگ آهن در چین، میلگرد در امارات، ثبات قیمت قراضه آمریکا، افزایش قیمت بیلت در ترکیه و مصر دارد.

سنگ آهن در بنادر چین به کمتر از 60 دلار رسید

سنگ آهن وارداتی در چین باز هم کاهش یافت و در بنادر قیمت به کمتر از 60 دلار هر تن سی اف آر نیز رسیده است. بیلت در بازار چین 10 دلار ارزان تر شده 413 دلار هر تن شده است.
در بازار سنگ آهن تقاضا کم شده کارخانه ها به جای خرید به فکر فروش محموله های سنگ آهن انبارها هستند.
موجودی سنگ آهن 42 بندر اصلی چین 136.15 میلیون تن ثبت شده که 3.26 میلیون تن نسبت به هفته قبل بالا رفته است. البته فعالان بازار معتقد نیستند رشد موجودی بنادر موجب افت قیمت شده چون چند ماه است موجودی بالای 130 میلیون تن قرار دارد.
برخی معتقدند افت قیمت دیگر متوقف شده و روزهای آتی بهبودهایی مشاهده خواهد شد.
بی اچ پی بیلیتون روزهای اخیر سنگ آهن خلوص 62 درصد خود را در 61.3 دلار هر تن سی اف آر به چین فروخت. خلوص پایین تر در 59.3 دلار نیز معامله شد.

بازار قراضه امریکا در ثبات


میانگین قیمت قراضه سنگین کلاس یک در بازار داخلی امریکا آخرین بار حدود 265 دلار هر لانگ تن ثبت شده است که نسبت به هفته قبل در ثبات بوده است.
پایین ترین قیمت حدود 238 دلار و در فیلادلفیا ثبت شد و بالاترین قیمت نیز 283 دلار هر لانگ تن بود که در شیکاگو ثبت شد. سه هفته متوالیست قراضه سنگین کلاس یک در بازار داخلی امریکا تغییر قیمتی نداشته است.

بازار بیلت ترکیه در رونق

رشد قیمت قراضه وارداتی در ترکیه موجب شده بیلت در بازار داخلی و وارداتی بالا برود. بهبود فروش مقاطع نیز در رشد قیمت بیلت موثر بوده است.
هفته گذشته در بازار داخلی ترکیه بیلت در 405 تا 415 دلار هر تن درب کارخانه بدون 18 درصد مالیات بر ارزش افزوده معامله شد. پس از آنکه عرضه کننده ها فروش خوبی داشتند پیشنهاد قیمت را به 420 تا 425 دلار بالا بردند.
در بازار واردات نیز بیلت سی آی اس 15 دلار رشد داشته 405 تا 410 دلار هر تن سی اف آر است و برخی در قیمت های بالاتر هم پیشنهاد می دهند.
بیلت صادراتی ترکیه نیز 10 تا 15 دلار رشد داشته 410 تا 415 دلار هر تن فوب می باشد البته اخیرا معامله نشده است.

رشد قیمت بیلت در مصر


 این هفته بیلت وارداتی در مصر رشد قیمت داشته و در بازار داخلی آن قیمت در ثبات بود. بیلت اوکراین 405 تا 410 دلار هر تن سی اف آر ثبت شد و بیلت روسیه نیز 410 تا 415 دلار هر تن سی اف آر است.
متوسط شاخص قیمت متال بولتن نیز برای بیلت وارداتی در مصر 405 تا 410 دلار هر تن سی اف آر می باشد در حالی که یک هفته قبل 385 تا 400 دلار بود.

میلگرد در امارات ارزان شد

 کارخانه قطر استیل در امارات قیمت های جدید میلگرد ماه می را اعلام کرده است. با توجه به افت قیمت های اخیر ترکیه، این عرضه کننده نیز قیمت های خود را پایین آورده است.
میلگرد قطر استیل 474 دلار هر تن با کرایه حمل در امارت شده که 27 دلار نسبت به آوریل افت داشته است. از طرفی هفته گذشته در امارات 25 تا 30 هزار تن میلگرد ترکیه در 425 تا 428 دلار هر تن سی اف آر معامله شد که نسبت به معاملات آوریل تا 10 دلار افت داشت.
قیمت میلگرد پیشنهادی سایر عرضه کننده های اماراتی بین 471 تا 476 دلار هر تن درب انبار است.

نگاهی به وضعیت بازار واردات فولاد در امریکا


 واردات فولاد به امریکا در آوریل سال جاری تغییر چندانی نسبت به ماه مارس نداشته ولی از ابتدای سال جاری تاکنون در مقایسه با سال قبل رشد چشمگیری داشته است. میزان واردات در آوریل 2 درصد نسبت به مارس افت داشته 3.4 میلیون شورت تن بود.
بر اساس گزارش انجمن آهن و فولاد امریکا، از ابتدای سال جاری نیز 12.366 میلیون شورت تن فولاد خام و 9.584 میلیون شورت تن محصولات فولادی به امریکا وارد شده که به ترتیب 23.6 و 13.2 درصد نسبت به مدت مشابه سال 2016 رشد داشته است.

منبع: ایفنا

Image result for ‫بنر محل تبلیغاتی‬‎

درباره ما

گروه تامین صنعت، فعالیت حرفه‌ای خود را در زمینه فولاد در سال ۱۳۸۷ آغاز نمود و در ادامه به منظور ارائه خدمات علمی و مهندسی در زمینه مواد مصرفی صنعت ریخته‌گری، سایت حاضر را تحت عنوان Ferro تاسیس نمود.

ما برآنیم که با شناخت نیازهای مشتری و جلب اعتماد او، از طریق صداقت و رو راستی و پایبند بودن به اصول اخلاقی و حرفه‌ای، همواره اساس مشتری مداری را بجا آوریم.

کاتالوگ

download-catalog

price-list

خبرنامه پیامکی