wrapper

توصیه های روزانه

Felezat: انتخاب روش تولید فولاد به پارامترهای متفاوتی بستگی دارد. وجود منابع عظیم گازی در ایران امکان تولید ارزان‌تر فولاد از آهن اسفنجی که عمدتا از کیفیت بالاتری برخوردار است را فراهم آورده است.

 

تولید فولاد یکی از استراتژیک‌ترین و اثرگذارترین صنایع در هر کشوری به‌شمار می‌رود. فولاد از دیرباز کاربرد گسترده‌ای در صنایع داشته است تا جایی که سرانه مصرف این محصول، یکی از شاخص‌های توسعه‌یافتگی کشورها است. تولید فولاد در دنیا به زمان انقلاب صنعتی باز می‌گردد، اما در ایران، سابقه بسیار کمتری دارد. اولین تلاش‌ها برای تاسیس کارخانه فولاد در کشور نزدیک به 90 سال پیش آغاز شد. اما بروز جنگ جهانی دوم مانع از پیشرفت این پروژه شد. اولین واحد فولادسازی کشور در سال 1351 در اصفهان به بهره‌برداری رسید. ایران از پتانسیل‌های متعددی برای تولید فولاد برخوردار است که از جمله آن‌ها می‌توان به دسترسی به منابع عظیم مواد اولیه، دسترسی به منابع انرژی ارزان و بازار فروش در کشورهای همسایه اشاره کرد. موارد یاد شده، به‌عنوان پیشران‌هایی برای توسعه این صنعت در کشور عمل می‌کنند. فولاد خام به 2 روش کلی تولید می‌شود:
1. تهیه‌ آهن خام یا چدن مذاب در کوره بلند (Blast Furnace) و تولید فولاد در کونورتورهای اکسیژنی. در این روش از کُک و زغال‌سنگ برای احیای سنگ آهن استفاده می‌شود.
2. احیای مستقیم سنگ ‌آهن و ذوب آهن ‌اسفنجی (DRI) و قراضه در کوره‌های الکتریکی از قبیل قوس الکتریکی (EAF). در این روش، احیای سنگ آهن عمدتا توسط گاز طبیعی انجام می‌شود. بر اساس آخرین آمار منتشر شده تا پایان سال ۲۰۱۵ میلادی، از کل تولید فولاد جهان که معادل ۱.۶ میلیارد تن بود، 75 درصد آن به روش کوره بلند انجام و مابقی آن تولید به روش کوره قوس الکتریکی بود. اما در ایران این وضعیت متفاوت است. از کل فولاد تولید شده کشور در سال ۲۰۱۵، کمتر از ۲۰ درصد به‌روش کوره بلند اختصاص یافت و بیش از ۸۰ درصد تولید آن با کوره‌های قوس الکتریکی انجام می‌شود. این امر را می‌توان به وجود منابع غنی گاز در کشور نسبت داد که امکان احیای مستقیم سنگ آهن را برای تولید فولاد در کشور با تناژ بالا فراهم آورده است. تولید فولاد به‌روش کوره بلند چه در ظرفیت‌های تولید پایین یعنی تا حدود ۷۰ هزار تن و چه در ظرفیت‌های بالاتر (۵ میلیون تنی)، با یک کوره به تنهایی قابل دست‌یابی است. یعنی افزایش ظرفیت تولید فولاد اثری در تعداد کوره ندارد. در نتیجه از هزینه سرمایه‌گذاری کاسته خواهد شد. اما در تولید فولاد به روش قوس الکتریکی، ظرفیت کوره‌های محدود است و با افزایش ظرفیت باید تعداد کوره‌های بیشتری را به‌کار گرفت. بنابراین میزان سرمایه‌گذاری در ظرفیت بیش از 2 میلیون تن در روش کوره بلند کمتر از روش کوره قوس الکتریکی خواهد بود. اما لازم به‌ذکر است که تولید فولاد به روش کوره قوس الکتریکی نیز مزیت‌هایی را به‌همراه دارد. عیار بالای این محصولات، استفاده از قراضه و کاهش مصرف انرژی در این روش، از دیگر مزیت‌های این روش به‌شمار می‌روند.

منبع: اخبار فلزات

Image result for ‫بنر محل تبلیغاتی‬‎

درباره ما

گروه تامین صنعت، فعالیت حرفه‌ای خود را در زمینه فولاد در سال ۱۳۸۷ آغاز نمود و در ادامه به منظور ارائه خدمات علمی و مهندسی در زمینه مواد مصرفی صنعت ریخته‌گری، سایت حاضر را تحت عنوان Ferro تاسیس نمود.

ما برآنیم که با شناخت نیازهای مشتری و جلب اعتماد او، از طریق صداقت و رو راستی و پایبند بودن به اصول اخلاقی و حرفه‌ای، همواره اساس مشتری مداری را بجا آوریم.

کاتالوگ

download-catalog

price-list

خبرنامه پیامکی