wrapper

توصیه های روزانه

Felezat: مشاور مالیاتی اصناف با بیان اینکه سازمان امور مالیاتی خواهان دریافت مالیات ۱۵ درصدی بود، گفت: این نرخ به دلیل وجود تورم و رکود ۸ درصد در نظر گرفته شد.

 

محمدرضا جعفریان با اشاره به تشریح اینکه چه افراد و مشاغلی جزء مشاغل گروه سه قرار می‌گیرند، اظهار داشت: مشاغلی که در شمار گروه یک و دو نبوده و فروش آنها زیر یک میلیارد تومان در سال باشد.

مشاور مالیاتی اصناف با بیان اینکه برخی صاحبان مشاغل گروه سه طبق قانون می‌توانند مالیات مقطوع پرداخت‌ کنند، تصریح کرد: سازمان امور مالیاتی حتی می‌تواند برخی را از پرداخت مالیات معاف کند. در حال حاضر طبق دستورالعمل جدید مالیات مقطوع، مشاغلی که حداکثر تا 156 میلیون تومان درآمد و فروش دارند، مشمول مالیات مقطوع 8 درصد می‌شوند.

وی با بیان اینکه طبق تبصره 5 قانون قبلی مالیات‌ها امکان توافق با گروه‌ها وجود داشت، افزود: این تبصره در اصلاحیه قانون مالیات‌ها حذف شده و دیگر توافق نیست و سازمان مالیاتی یک طرفه آن را اعمال می‌کند.

این فعال بخش خصوصی در مورد اینکه 8 درصد مالیات مقطوع برخی مشاغل از کجا آمده و مبنای آن چیست، گفت: از بررسی چند منبع مانند تورم موجود در جامعه، رشد اقتصادی، تولید سرانه و دیگر ملاحظات این نرخ به دست آمد.

مشاور مالیاتی اتاق بازرگانی با بیان اینکه سازمان امور مالیاتی در جلسات خواستار افزایش 15 تا 20 درصدی مالیات بود که با مخالفت بخش خصوصی و اصناف و با توجه به تورم و رشد اقتصادی توافق ضمنی دو طرفه مبنی بر 8 درصد انجام شد.

جعفریان در رابطه مزیت‌های مالیات مقطوع عنوان کرد: این موضوع به نفع دولت است، بدون یک ریال هزینه در شرایط رکود و بدون بررسی دفاتر اقدام به اخذ مالیات کرده و سریع‌الوصول است و در بودجه لحاظ شده و قابل هزینه‌کرد است.

وی ادامه داد: همچنین صاحبان مشاغل دغدغه فکری نخواهند داشت که ممیز مالیاتی چگونه با آنها برخورد خواهد کرد و ممیز سالاری در این بخش کم می‌شود.

مشاور مالیاتی اصناف با بیان اینکه استفاده از این ظرفیت قانونی برای پوشاندن ضعف، عدم تکمیل سامانه و پایگاه اطلاعاتی مالیاتی است، تصریح کرد: اگر سازمان امور مالیاتی، مالیات بیشتری دریافت کند و مودیان زیان کرده باشند، مالیات آن مسترد نمی‌شود.

منبع: فارس

Image result for ‫بنر محل تبلیغاتی‬‎

درباره ما

گروه تامین صنعت، فعالیت حرفه‌ای خود را در زمینه فولاد در سال ۱۳۸۷ آغاز نمود و در ادامه به منظور ارائه خدمات علمی و مهندسی در زمینه مواد مصرفی صنعت ریخته‌گری، سایت حاضر را تحت عنوان Ferro تاسیس نمود.

ما برآنیم که با شناخت نیازهای مشتری و جلب اعتماد او، از طریق صداقت و رو راستی و پایبند بودن به اصول اخلاقی و حرفه‌ای، همواره اساس مشتری مداری را بجا آوریم.

کاتالوگ

download-catalog

price-list

خبرنامه پیامکی