wrapper

توصیه های روزانه

Felezat: گروه فلزات اساسی در هفته‌ای که گذشت با در اختیار گرفتن ۲۱ درصد از ارزش کل معاملات خرد بازار سهام و اختیار سهام، جایگاه نخست را در میان صنایع فرابورسی به خود اختصاص داد.

 

در هفته ای که گذشت دادوستد یک هزار و 24 میلیون ورقه بهادار به ارزش 4 هزار و 587 میلیارد ریال در 183 هزار دفعه معاملاتی در بازارهای فرابورس ایران به ثبت رسید که منجر به افزایش 4 و 51 درصدی حجم و تعداد دفعات مبادلات و کاهش 35 درصدی ارزش معاملات شد.

بازارهای دوم و پایه فرابورس نیز در این مدت عملکرد مثبتی را به ثبت رساندند و در مقابل سایر بازارها با کاهش حجم و ارزش مبادلاتی مواجه شدند. بدین ترتیب با جابه‌جایی 484 میلیون سهم به ارزش یک هزار و 118 میلیارد ریال، حجم و ارزش مبادلات در بازار دوم نسبت به هفته گذشته به ترتیب 35 و 2 درصد افزایش یافت.

در بازار اول نیز سهامداران 88 میلیون سهم را دست به دست کردند که ارزش 147 میلیارد ریالی را رقم زد. بر این اساس حجم و ارزش مبادلات در بازار اول در مقایسه با هفته پیش بالغ بر 50 درصد کاهش یافت که این کاهش تحت تاثیر تعطیلی یکی از روزهای کاری این هفته نیز بود.

همچنین در هفته ای که گذشت معامله‌گران در فرابورس ایران 437 میلیون سهم به ارزش 951 میلیارد ریال را در تابلوهای معاملاتی بازار پایه جابه‌جا کردند که حجم و ارزش مبادلات این هفته رشد کم‌تر از 10 درصدی را نشان می‌دهد.

این گزارش می افزاید: تغییر مالکیت 15 میلیون ورقه به ارزش 2 هزار و 370 میلیارد ریال نیز نتیجه نقل‌ و انتقال‌های صورت‌گرفته در بازار ابزارهای نوین مالی بود که حجم و ارزش مبادلات اوراق بدهی و تسهیلات مسکن با کاهش روبه‌رو شد و در مقابل صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله مبادلات مثبتی را به ثبت رساندند.

بدین ترتیب 2 میلیون ورقه بدهی به ارزش یک هزار و 944 میلیارد ریال و 3 هزار ورقه تسهیلات مسکن به ارزش 233 میلیارد ریال بین خریداران و فروشندگان دست به دست شد و در تابلو صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله نیز 12 میلیون ورقه به ارزش 193 میلیارد ریال نقل‌وانتقال یافت که حجم این مبادلات 11 درصد و ارزش آن‌ها 17 درصد رشد به همراه داشت.

همچنین در هفته ای که گذشت گروه فلزات اساسی با در اختیار گرفتن 21 درصد از ارزش کل معاملات خرد بازار سهام و اختیار سهام، جایگاه نخست را در میان صنایع فرابورسی به خود اختصاص داد و جایگاه بعدی به لحاظ ارزش معاملاتی به گروه حمل‌ونقل، انبارداری و ارتباطات اختصاص یافت. عنوان گروه‌هایی از جمله انبوه‌سازی، املاک و مستغلات؛ اطلاعات و ارتباطات؛ محصولات غذایی و آشامیدنی به جز قند و شکر و گروه سرمایه‌گذاری‌ها را می‌توان در فهرست 10 صنعت برتر فرابورسی دید.

بر اساس این گزارش؛ شاخص کل فرابورس ایران هم که در نخستین روزهای مبادلاتی هفته گذشته روندی افزایشی را به ثبت رساند در روزهای پایانی با کاهش مواجه شد و در ارتفاع 924 واحدی قرار گرفت.

منبع: تسنیم

کانال

درباره ما

گروه تامین صنعت، فعالیت حرفه‌ای خود را در زمینه فولاد در سال ۱۳۸۷ آغاز نمود و در ادامه به منظور ارائه خدمات علمی و مهندسی در زمینه مواد مصرفی صنعت ریخته‌گری، سایت حاضر را تحت عنوان Ferro تاسیس نمود.

ما برآنیم که با شناخت نیازهای مشتری و جلب اعتماد او، از طریق صداقت و رو راستی و پایبند بودن به اصول اخلاقی و حرفه‌ای، همواره اساس مشتری مداری را بجا آوریم.

کاتالوگ

download-catalog

price-list

خبرنامه پیامکی