wrapper

توصیه های روزانه

Felezat: بررسی بازار فولاد جهان حکایت از کاهش قیمت سنگ آهن برزیل، بیلت وارداتی در جنوب شرق آسیا، ثبات قیمت ورق گرم اروپا و اسلب وارداتی در آسیا دارد.

 

کاهش صادرات سنگ آهن برزیل در سپتامبر


صادرات سنگ آهن برزیل در ماه سپتامبر 9.62 درصد افت سالانه داشته است. میزان صادرات این کشور 31.93 میلیون تن ثبت شد در حالی که سپتامبر سال گذشته 35.33 میلیون تن بوده است.
درآمد حاصل از صادرات سنگ آهن برزیل در سپتامبر 13.38 درصد رشد سالانه داشته به 1.61 میلیارد دلار رسید که به دلیل رشد قیمت فروش بود.
 متوسط قیمت سنگ آهن صادراتی برزیل نیز از 40.20 دلار سپتامبر2016 به 50.40 دلار هر تن فوب رسید.
البته میزان صادرات سنگ آهن در سپتامبر نسبت به آگوست سال جاری 6.44 درصد افت داشته ولی درآمد صادراتی 21.05 درصد بالا رفت. میانگین قیمت سنگ آهن صادراتی برزیل در آگوست 39.10 دلار هر تن فوب بود.

افت قیمت بیلت در خاور دور

 اخیرا قیمت بیلت وارداتی در جنوب شرق آسیا کاهش داشته است. افت قیمت بیلت در چین و کاهش قیمت های پیشنهادی بازار را نزولی کرد. کسی درخواست خرید نداده و معامله ای نیز صورت نگرفته است و خریدارها منتظر اتمام تعطیلات چین هستند. آخرین متوسط قیمت بیلت وارداتی در جنوب شرق آسیا 5 دلار افت داشته 530 تا 535 دلار هر تن سی اف آر ثبت شده است. بیلت چین هم آخرین بار 530 دلار هر تن سی اف آر فیلیپین و اندونزی بوده است. محصول روسیه هم 530 دلار هر تن سی اف آراست در حالی که بیلت هند و تایوان هم 535 دلار هر تن سی اف آر شنیده شده است.
هفته های قبل قیمت های پیشنهادی بیلت وارداتی 540 تا 545 دلار هر تن سی اف آر بوده است. فعالان بازار معتقدند چون تولید چین کاهش داشته قیمت بیلت وارداتی در این منطقه هم نباید کاهش یابد.

چشم انداز بازار ورق اروپا باثبات


پیش بینی شده در سه ماهه پایانی سال 2017 قیمت ورق گرم در بازار اروپا نسبتا در ثبات بماند در حالی که قیمت فولاد در بازارهای جهانی افت داشته و مواد اولیه نیز نزولی است. از طرفی زمان رکود فصلی نیز می باشد.
متوسط قیمت ورق گرم در شمال اروپا 520 تا 540 یورو هر تن درب کارخانه است. در جنوب اروپا نیز متوسط قیمت 510 تا 540 یورو هر تن درب کارخانه می باشد. در نقاط مرکزی نیز 520 تا 530 یورو است.
بازار داخلی ورق اروپا تحت حمایت دو پرونده آنتی دامپینگ بر علیه چین که سال گذشته باز شده می باشد. ظاهرا اکتبر سال جاری نتیجه نهایی پرونده دوم اعلام می شود.
کمیسیون اروپایی همچنین قصد دارد قیمت وارداتی ورق گرم از روسیه، اوکراین، برزیل و ایران را در راستای سیاست های حمایت از بازار داخلی خود به صورت قیمت ثابتی اعلام کند. البته هنوز شاید از جانب هند و ترکیه فشار هایی بر بازار داخلی ورق اروپا وارد شود چون هزینه مواد اولیه پایین آمده است.

ثبات قیمت اسلب در آسیا


 قیمت اسلب وارداتی در آسیا در ثبات است چرا که بازار فعالیت زیادی ندارد. انتظار می رود افت قیمت های اخیر سنگ آهن و زغال سنگ قیمت اسلب را پایین بیاورد البته محدودیت عرضه اسلب مانعی برای افت قیمت شدیدتر خواهد بود.
در اندونزی اخیرا اسلب کره جنوبی در 520 دلار هر تن سی اف آر و محصول چین در 528 دلار هر تن سی اف آر شنیده شده است. فعالان بازار قیمت رایج بازار را 520 تا 530 دلار هر تن سی اف آر می دانند. در حال حاضر در آسیا اسلب وارداتی از روسیه، برزیل و هند پیشنهاد نمی شود.
متوسط قیمت اسلب وارداتی در جنوب شرق آسیا و شرق آسیا 525 تا 530 دلار هر تن سی اف آراست در حالی که یک هفته قبل 520 تا 540 دلار بود.

منبع: metal bulletin

کانال

آخرین ویرایش در چهارشنبه, 12 مهر 1396

درباره ما

گروه تامین صنعت، فعالیت حرفه‌ای خود را در زمینه فولاد در سال ۱۳۸۷ آغاز نمود و در ادامه به منظور ارائه خدمات علمی و مهندسی در زمینه مواد مصرفی صنعت ریخته‌گری، سایت حاضر را تحت عنوان Ferro تاسیس نمود.

ما برآنیم که با شناخت نیازهای مشتری و جلب اعتماد او، از طریق صداقت و رو راستی و پایبند بودن به اصول اخلاقی و حرفه‌ای، همواره اساس مشتری مداری را بجا آوریم.

کاتالوگ

download-catalog

price-list

خبرنامه پیامکی