wrapper

توصیه های روزانه

Felezat: بررسی بازار فولاد جهان حکایت از کاهش قیمت سنگ آهن صادراتی استرالیا، بیلت سی آی اس در مصر، ورق گرم وارداتی آمریکا و افزایش قیمت میلگرد صادراتی ترکیه دارد.

 

استرالیا قیمت سنگ آهن را نزولی برآورد می کند

فعالان بازار سنگ آهن استرالیا معتقدند قیمت این ماده اولیه سال 2019 به کمتر از 50 دلار هر تن فوب استرالیا خواهد رسید چرا که عرضه جهانی رو به رشد است، موجودی بازارهای فولاد رو به بالاست و تقاضای چین کاهش خواهد یافت. این برآورد های جدید یک روز پس از اعلام افزایش صادرات سنگ آهن بندر هدلند استرالیا در سپتامبر اعلام شده است.
دپارتمان صنایع استرالیا بر این باور است که سال آینده سنگ آهن 50 دلار می شود و سال 2019 نیز به 49 دلار هر تن فوب کاهش خواهد یافت.
افزایش تولید سنگ آهن ارزان توسط برزیل و استرالیا و کاهش تقاضای چین بر قیمت این ماده اولیه فشار خواهد آورد. ابهامات زیادی در راستای چشم انداز قیمت سنگ آهن وجود دارد. اولین ابهام مربوط به میزان کاهش تولید فولاد در چین است که به سیاست های دولتی آن بستگی دارد.
قابل ذکر است استرالیا 28 درصد ذخایر سنگ آهن دنیا را در دست دارد و 52 درصد از عرضه جهانی سنگ آهن متعلق به این کشور می باشد.

افت جزیی قیمت بیلت سی آی اس در مصر

قیمت بیلت در بازار واردات مصر کاهش یافته محصول سی آی اس 515 تا 525 دلار هر تن سی اف آر شده است البته معامله ای نهایی نشده است. قیمت های پیشنهادی هفته قبل 520 تا 525 دلار بود. تجار معتقدند 515 دلار هر تن سی اف آر می تواند قیمتی منطقی برای معامله بیلت وارداتی باشد.
در این بین بازار داخلی میلگرد در این کشور فعلا در ثبات است.

مقاطع صادراتی ترکیه رو به بهبود

قیمت مقاطع صادراتی ترکیه با افت قیمت های قراضه و کاهش تقاضا اخیرا نزولی شده بود ولی ظاهرا بازار دیگر به کف رسیده و انتظار می رود بالا برود.
 متوسط قیمت میلگرد صادراتی 515 تا 520 دلار هر تن فوب است. برخی در 520 تا 525 دلار پیشنهاد می دهند البته کسی حاضر نیست بالاتر از 515 دلار خرید کند.
فعلا تقاضا در کل کم است ولی انتظار می رود بهبود یابد چون قراضه اخیرا بهبودهایی داشته است. برآورد شده قیمت قراضه سنگین امریکا در حدود 300 تا 310 دلار هر تن سی اف آر ترکیه بماند و به بهبود بازار مقاطع نیز کمک نماید.

توقف واردات ورق گرم به امریکا

با کاهش اختلاف قیمت میان ورق گرم وارداتی به امریکا و قیمت های داخلی، حجم واردات ورق گرم به این کشور ناچیز شده است. قیمت پیشنهادی وارداتی 580 تا 600 دلار هر تن سی اف آر است که تا 20 دلار افت قیمت داشته است.
واردات ورق گرم و تخت به امریکا تقریبا متوقف شده چون قیمت های بازار امریکا و بازارهای جهانی تقریبا یکی شده است ولی وارد کننده های ورق سرد به امریکا پیشنهادات خود را افزایش داده اند. علت این است که کارخانه های امریکایی سعی دارند اختلاف قیمت 200 دلاری را بین ورق گرم و سرد حفظ کنند در حالی که در بازارهای جهانی این اختلاف کمتر است.

منبع: Metal Bulletin

کانال

درباره ما

گروه تامین صنعت، فعالیت حرفه‌ای خود را در زمینه فولاد در سال ۱۳۸۷ آغاز نمود و در ادامه به منظور ارائه خدمات علمی و مهندسی در زمینه مواد مصرفی صنعت ریخته‌گری، سایت حاضر را تحت عنوان Ferro تاسیس نمود.

ما برآنیم که با شناخت نیازهای مشتری و جلب اعتماد او، از طریق صداقت و رو راستی و پایبند بودن به اصول اخلاقی و حرفه‌ای، همواره اساس مشتری مداری را بجا آوریم.

کاتالوگ

download-catalog

price-list

خبرنامه پیامکی