wrapper

توصیه های روزانه

Felezat: بررسی بازار فولاد جهان حکایت از افزایش صادرات زغال سنگ و سنگ آهن استرالیا، کاهش صادرات سنگ آهن برزیل، کاهش قیمت سنگ آهن صادراتی استرالیا، بیلت در بازار داخلی ترکیه و ثبات قیمت قراضه در تایوان دارد.

رشد صادرات زغال سنگ کویینزلند استرالیا

صادرات زغال سنگ از قطب صادراتی کویینزلند استرالیا در سپتامبر 4.5 درصد رشد سالانه داشته است.در مجموع ماه گذشته 19.28 میلیون تن زغال سنگ از کویینزلند استرالیا صادر شده در حالی که مدت مشابه سال 2016 این رقم 18.45 میلیون تن بود.
البته میزان صادرات زغال سنگ ماه سپتامبر نسبت به 19.38 میلیون تن صادرات ماه آگوست افت داشته است.

افزایش صادرات سنگ آهن بندر هدلند استرالیا

ماه گذشته صادرات سنگ آهن از بندر هدلند استرالیا 4 درصد رشد سالانه داشته به 43.37 میلیون تن رسید البته نسبت به ماه آگوست نیز 1.4 درصد بالاتر بوده است. این رشد جزیی صادرات همزمان با کاهش قیمت سنگ آهن در ماه گذشته رخ داد که در راستای اعمال فشار از جانب دولت چین بر کارخانه های فولادی جهت کاهش آلاینده ها و برنامه افت تولید در زمستان بود. قیمت سنگ آهن خلوص 62 درصد از 77.86 دلار هر تن سی اف آر اوایل سپتامبر به حدود 62 دلار هر تن سی اف آر رسیده است.
چین باز هم بزرگترین خریدار سنگ آهن استرالیا بود و ماه گذشته از بندر هدلند 36.37 میلیون تن سنگ آهن خریداری کرد که 3.3 درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته بهبود داشت.

کاهش صادرات سنگ آهن برزیل

صادرات سنگ آهن برزیل به چین در ماه سپتامبر 27.86 درصد در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته افت داشته است. به گزارش فولاد ایران، سنگ آهن صادر شده 16.49 میلیون تن بوده در حالی که سال گذشته 22.86 میلیون تن ثبت شد. علت کاهش صادرات سنگ آهن برزیل به چین این بود که ماه گذشته در کل صادرات سنگ آهن افت داشته و در مجموع 9.62 درصد نسبت به سال گذشته افت نموده 31.93 میلیون تن بود.
صادرات سنگ آهن برزیل به ژاپن در ثبات بود و از طرفی این کشور 4.52 میلیون تن سنگ آهن به اتحادیه اروپا صادر کرد که 47.71 درصد رشد سالانه داشت.

ثبات بازار قراضه در تایوان

هفته گذشته قیمت قراضه وارداتی در تایوان به دلیل تعطیلات در ثبات بوده است. قراضه سنگین کلاس 1 و2 خلوص 80-20 امریکا 280 تا 285 دلار هر تن سی اف آر تایوان شنیده شده است.
بازار فعالیت زیادی نداشت از این رو قیمت ها در ثبات ماند. برخی تا 287 دلار هم پیشنهاد می دادند. فعلا خریداران تایوانی علاقه ای نشان نداده اند. با افزایش فعالیت بازار چین وضعیت روشن تر خواهد شد.

بازار بیلت ترکیه در چه حال است

اخیرا قیمت بیلت در بازار داخلی و صادرات ترکیه پایین آمده ولی قیمت های وارداتی در ثبات بوده است.  آخرین شاخص قیمت متال بولتین برای بیلت بازار داخلی ترکیه 500 تا 510 دلار هر تن درب کارخانه بوده در حالی که قیمت قبلی 510 تا 520 دلار بود. فعالان بازار معتقدند قیمت ها به کف رسیده و بیش از این افت نخواهد داشت. با توجه به مشکل عرضه الکترود کاهش قیمت بیشتر بعید به نظر می رسد.
بیلت صادراتی ترکیه نیز 500 تا 510 دلار هر تن فوب است که تا 30 دلار نسبت به هفته قبل افت داشته است. از طرفی بیلت وارداتی در ثبات بوده محصولات سی آی اس 515 تا 520 دلار هر تن سی اف آر ثبت شده است و خریدارها بالاتر از 490 دلار حاضر به معامله نبوده اند.

منبع: متال اکسپرت

کانال

درباره ما

گروه تامین صنعت، فعالیت حرفه‌ای خود را در زمینه فولاد در سال ۱۳۸۷ آغاز نمود و در ادامه به منظور ارائه خدمات علمی و مهندسی در زمینه مواد مصرفی صنعت ریخته‌گری، سایت حاضر را تحت عنوان Ferro تاسیس نمود.

ما برآنیم که با شناخت نیازهای مشتری و جلب اعتماد او، از طریق صداقت و رو راستی و پایبند بودن به اصول اخلاقی و حرفه‌ای، همواره اساس مشتری مداری را بجا آوریم.

کاتالوگ

download-catalog

price-list

خبرنامه پیامکی