wrapper

توصیه های روزانه

Felezat: بررسی بازار فولاد جهان حکایت از کاهش قیمت بیلت و مقاطع صادراتی سی آی اس، ورق گرم در بازار داخلی چین،ثبات قیمت میلگرد و بیلت امارات دارد.

بیلت سی آی اس ارزان تر شد


 بیلت صادراتی سی آی اس بازاری رو به پایین داشته و شاخص قیمت متال بولتین با 12 دلار افت هفتگی 494 دلار هر تن فوب دریای سیاه ثبت شده است. با این که قیمت قراضه این هفته در ترکیه بالا رفته ولی هنوز بازار بیلت واکنش مثبت نشان نداده است. ظاهرا همه عقب نشسته اند و در حال بررسی بازارند.
متوسط قیمت بازار آخرین بار به 500 تا 505 دلار هر تن فوب دریای سیاه رسیده است و آخرین معاملات یک هفته قبل در 490 دلار نهایی گردید.

بازار میلگرد و بیلت امارات در سکوت


قیمت بیلت و میلگرد وارداتی در امارات این هفته نزولی بوده است و تقاضای وارداتی بسیار ناچیز است. میلگرد ترکیه 525 تا 530 دلار هر تن سی اف آر ثبت شده ولی معامله ای نهایی نگردید. متوسط قیمت هفتگی بیلت وارداتی نیز 525 تا 530 دلار هر تن سی اف آر و در ثبات بوده است. بیلت در 490 دلار هر تن سی اف آر هم پیشنهاد شده ولی خریداری نداشته است.
در بازار داخلی میلگرد امارات نیز پیشنهاد قیمت جدید شنیده نشده و قیمت بازار در 595 تا 600 دلار هر تن درب کارخانه ثابت مانده است.

افت قیمت مقاطع صادراتی سی آی اس


 یک هفته اخیر قیمت مقاطع صادراتی سی آی اس افت داشته است. ظاهرا افت قیمت های اخیر قراضه بر بازار مقاطع اثر گذاشته و زمان می برد تا بازار به رشد اخیر قیمت قراضه در ترکیه واکنش نشان دهد.
متوسط قیمت میلگرد صادراتی سی آی اس 540 تا 550 دلار هر تن فوب دریای سیاه می باشد که 5 دلار نسبت به هفته قبل افت داشته است. مفتول صادراتی نیز 10 دلار ارزان تر شده 545 تا 560 دلار هر تن فوب دریای سیاه است.

بازار ورق چین در چه حال است؟


هنوز تقاضای ورق گرم در چین پس از تعطیلات آن بهتر نشده از این رو قیمت های صادراتی افت داشته است. متوسط قیمت ورق گرم صادراتی حمل نوامبر و دسامبر 10 تا 25 دلار هر تن ارزان تر شده 550 تا 560 دلار هر تن فوب شده است. کارخانه ها قیمت های صادراتی را نسبت به قبل از تعطیلات پایین آورده اند و احتمالا حاضر خواهند شد تخفیف بیشتر هم بدهند. ویتنامی ها در 540 تا 550 دلار هر تن فوب درخواست خرید داده اند.
در بازار داخلی نیز ورق گرم 16 تا 18 دلار هر تن افت داشته است.

منبع: Metal bulletin

 کانال

درباره ما

گروه تامین صنعت، فعالیت حرفه‌ای خود را در زمینه فولاد در سال ۱۳۸۷ آغاز نمود و در ادامه به منظور ارائه خدمات علمی و مهندسی در زمینه مواد مصرفی صنعت ریخته‌گری، سایت حاضر را تحت عنوان Ferro تاسیس نمود.

ما برآنیم که با شناخت نیازهای مشتری و جلب اعتماد او، از طریق صداقت و رو راستی و پایبند بودن به اصول اخلاقی و حرفه‌ای، همواره اساس مشتری مداری را بجا آوریم.

کاتالوگ

download-catalog

price-list

خبرنامه پیامکی