wrapper

توصیه های روزانه

Felezat: بررسی بازار فولاد جهان حکایت از کاهش قیمت سنگ آهن و زغال سنگ متالورژی در بازار داخلی چین، بیلت سی آی اس و افزایش قیمت ورق گرم در بازار داخلی چین دارد.

 

بازار سنگ آهن در رکود

کاهش حجم خرید ها در بازار واردات چین قیمت این ماده اولیه را پایین آورد. متوسط شاخص قیمت پلاتس 59 دلار هر تن خشک سی اف آر است. قیمت نسبت به جمعه افت کمی داشته ولی بازار جوی منفی دارد. قرارداد سواپ نوامبر در بورس سنگاپور هم 58.4 دلار هر تن خشک سی اف آر است.
تقاضا خیلی پایین است و بازار در رکود به سر می برد. خریدارها می دانند در بنادر چین موجودی کافی سنگ آهن وجود دارد و هر زمان بخواهند می توانند خرید کنند از این رو عجله ای در معامله نشان نمی دهند.

زغال سنگ متالورژی در چین ارزان تر شد

بازار زغال سنگ متالورژی در چین با توجه به افت قیمت های داخلی کک و زغال سنگ نزولی شد. متوسط شاخص قیمت موسسه پلاتس برای زغال سنگ وارداتی از استرالیا با یک دلار افت 180 دلار هر تن فوب معادل 184.5 دلار هر تن سی اف آر شد.
اغلب خریدارها با توجه به روند نزولی بازار داخلی عقب نشسته اند. انتظار می رود قیمت های داخلی بیش از این کاهش یابد.
در هند هم تمایل به خرید وجود داشت ولی خریداران هندی ترجیح می دهند صبر کنند در چین قیمت ها به کف برسد و روند بازار روشن تر شود سپس معامله کنند.

رشد بازار قراضه در ترکیه

قیمت قراضه وارداتی سنگین کلاس 1 و 2 خلوص 20-80 در ترکیه 2 دلار نسبت به اوایل هفته بالا رفته 307.5 دلار هر تن سی اف آر شده است. در آخرین معاملات بسته شده قیمت قراضه سنگین امریکا 309 دلار و قراضه خرد شده 314 دلار هر تن سی اف آر ترکیه بوده است.

کمبود شدید تقاضا در بازار بیلت سی آی اس

کاهش فعالیت بازارهای خریدار بیلت سی آی اس قیمت آن را پایین آورده است. شاخص قیمت متال بولتن برای بیلت سی آی اس 482 دلار هر تن فوب دریای سیاه شده است در حالی که هفته قبل 491 دلار بود.
 تقاضا کم است و بازار فعالیتی ندارد. بیلت ماده اولیه میلگرد است که در ساخت و ساز مصرف می شود. در زمستان عملا فعالیت بازار ساخت و ساز کم می گردد.
ترکیه اخیرا یک محموله بیلت اوکراین را در 500 دلار هر تن سی اف آر خریداری کرده در 490 دلار هر تن سی اف آر نیز معامله ای شنیده شده است. در مصر هم که یکی از خریداران اصلی بیلت سی آی اس است این هفته فعالیت چندانی مشاهده نشده است.
در جنوب شرق آسیا هم بیلت سی آی اس 500 تا 510 دلار هر تن سی اف آر است. در تایوان و اندونزی قیمت درخواستی خریداران 490 تا 500 دلار هر تن سی اف آر می باشد چرا که قیمت های پیشنهادی ایران رقابتی و جذاب است. ظاهرا بیلت ایران در 460 تا 470 دلار هر تن فوب به کشورهای مختلف از جمله جنوب شرق آسیا فروخته شده است.

رشد بازار ورق در چین

قیمت ورق گرم در بازار داخلی چین کمی از افت قیمت های اخیر را جبران کرده که به دلیل بهبود بازار نقدی بود. ورق گرم در نقاط مختلف این کشور 6 تا 9 دلار بالا رفته به 600 تا 608 دلار هر تن درب کارخانه رسیده است. به گزارش فولاد ایران، در شرق چین بازار فعال تر بود و رشد قیمت بیشتری را تجربه کرد.
در بازار صادرات نیز ورق گرم چین حدود 6 دلار بهبود داشته 545 دلار هر تن فوب شده است. تجار صادر کننده معتقدند ورق گرم صادراتی چین هنوز جا برای بهبود قیمت دارد ولی فعلا بازار ساکت است.

منبع: metal bulletin

 کانال

درباره ما

گروه تامین صنعت، فعالیت حرفه‌ای خود را در زمینه فولاد در سال ۱۳۸۷ آغاز نمود و در ادامه به منظور ارائه خدمات علمی و مهندسی در زمینه مواد مصرفی صنعت ریخته‌گری، سایت حاضر را تحت عنوان Ferro تاسیس نمود.

ما برآنیم که با شناخت نیازهای مشتری و جلب اعتماد او، از طریق صداقت و رو راستی و پایبند بودن به اصول اخلاقی و حرفه‌ای، همواره اساس مشتری مداری را بجا آوریم.

کاتالوگ

download-catalog

price-list

خبرنامه پیامکی