wrapper

توصیه های روزانه

Felezat: بررسی بازار فولاد جهان حکایت از افزایش قیمت قراضه وارداتی در جنوب شرق آسیا، کاهش قیمت میلگرد صادراتی ترکیه، ورق گرم ترکیه، ثبات قیمت میلگرد و ورق گرم در بازار داخلی چین دارد.

 

رشد بازار قراضه در جنوب شرق آسیا

قیمت قراضه وارداتی کانتینری خلوص 20-80 در تایوان با توجه به رونق بازارهای جهانی بالا رفته از طرفی عرضه آن نیز در این بازار محدود است و به رشد قیمت کمک کرده است.
 متوسط قیمت قراضه وارداتی در تایوان 290 تا 300 دلار هر تن سی اف آر است که 10 دلار هر تن رشد قیمت هفتگی داشته است.
انتظار می رود در آینده نزدیک بازار قراضه تایوان رو به بالا باشد.

میلگرد صادراتی ترکیه ارزان تر شد

قیمت میلگرد صادرتی ترکیه روزهای اخیر نزولی بوده چرا که تقاضا در بازار داخلی و صادرات هر دو پایین است. از طرفی بیلت وارداتی هم در رکود به سر می برد.
 میلگرد صادراتی ترکیه از 520 تا 530 دلار به 515 تا 520 دلار هر تن فوب کاهش یافته است. بیلت وارداتی هم 15 تا 20 دلار افت داشته 485 تا 490 دلار هر تن سی اف آر شده است. محموله های زیادی از سی آی اس هم خریداری شده است.
در کل بازار در فصل رکود ساخت و ساز است و رکود بازار مقاطع غیر طبیعی نیست.

بازار میلگرد چین در سکوت

روند صعودی بازار میلگرد چین متوقف شده چرا که بازار بیلت و بازارهای فیوچرز کاهش قیمت داشتند. میلگرد در شانگهای 590 تا 596 دلار هر تن درب کارخانه و در ثبات است. در این بین قیمت بیلت در بازار نقدی چین به دلیل افت تقاضا ارزان تر شده و انتظار می رود باز هم کاهش یابد.
 از طرفی میلگرد صادراتی چین 526 دلار هر تن فوب شنیده شده که کمتر از 6 دلار رشد داشته است. اگر قیمت های داخلی میلگرد افت شدید نداشته باشد برخی انتظار دارند قیمت های صادراتی میلگرد روزهای آتی تا 5 دلار دیگر بهبود یابد.

بازار ورق گرم ترکیه در رکود

روزهای اخیر قیمت اغلب محصولات ورق در ترکیه نزولی بوده و تقاضا ضعیف است. خریدارها منتظر رسیدن قیمت ها به حداقل ممکن هستند.
از طرفی آنچه امروز خریداری شود در زودترین زمان ممکن دسامبر به دست خریدار می رسد که ماه پایانی سال است و همه ترجیح می دهند موجودی انبارها را بالا نبرند.
در بازار داخلی قیمت ورق گرم 570 تا 580 دلار هر تن درب کارخانه برای تولیدات دسامبر است . در 560 دلار هر تن درب کارخانه معاملاتی شنیده شده است. در کل چون محموله های موجود در بازار برای تحویل آخر سال است طبیعی است که تقاضا کم باشد.
در بازار واردات نیز قیمت ورق گرم روسیه 555 تا 560 دلار هر تن سی اف آر ترکیه شنیده شده و محصول اوکراین 550 دلار هر تن سی اف آر است. ورق گرم صادراتی ترکیه 550 تا 560 دلار هر تن فوب می باشد ولی خریداران در 530 تا 540 دلار هر تن فوب درخواست خرید داده اند.

بازار ورق چین در ثبات

ورق گرم در بازار چین دیگر صعودی نیست و در ثبات می باشد. در نقاط شرقی کشور قیمت بین 599 تا 610 دلار هر تن درب کارخانه شنیده شده و بازار فعالیت چندانی ندارد.
به گزارش فولاد ایران، قیمت پیشنهادی صادراتی نیز 545 دلار هر تن فوب می باشد و بازار آن در سکوت است. قیمت های درخواستی خریداران535 تا 540 دلار هر تن فوب است در حالی که کارخانه ها هنوز 545 دلار را حداقل قیمت می دانند.

منبع:metal bulletin

کانال

درباره ما

گروه تامین صنعت، فعالیت حرفه‌ای خود را در زمینه فولاد در سال ۱۳۸۷ آغاز نمود و در ادامه به منظور ارائه خدمات علمی و مهندسی در زمینه مواد مصرفی صنعت ریخته‌گری، سایت حاضر را تحت عنوان Ferro تاسیس نمود.

ما برآنیم که با شناخت نیازهای مشتری و جلب اعتماد او، از طریق صداقت و رو راستی و پایبند بودن به اصول اخلاقی و حرفه‌ای، همواره اساس مشتری مداری را بجا آوریم.

کاتالوگ

download-catalog

price-list

خبرنامه پیامکی