wrapper

توصیه های روزانه

Felezat: شورای رقابت تصویب کرد: واحدهای تولیدی تاثیرگذار در بازار فولاد کشور جهت فروش در داخل ملزم هستند تمامی محصولات گرم فولادی خود را در بورس کالا عرضه کنند.

 

در جلسه اخیر شورای رقابت ، دستورالعمل پیشنهادی تنظیم بازار ورق گرم فولادی با ضخامت کمتر از 5 میلیمتر بررسی و این موضوع تصویب شد.
تعریف محصولات گرم فولادی، اسامی واحدهای تولیدی تاثیرگذار، الزام به عرضه در بورس کالا، وجود یک استثناء در مصوبه، دستورالعمل نحوه تعیین قیمت، رصد میزان عرضه ها از سوی مرکز ملی رقابت، اطلاع رسانی واحدهای تولیدی از معاملات مچینگ و اعلام برنامه هفتگی عرضه از مواردی است که مصوبه شورای ملی رقابت آمده است.
بنابر گزارش سایت اطلاع رسانی شورای رقابت، تصمیمات این شورا در سیصدمین جلسه به این شرح است:
از آنجا که همه آمار و اطلاعات موجود نشان می دهد که بیش از 50 درصد ظرفیت تولید اینگونه ورق ها و بیش از 90 درصد تولید و عرضه آن ها در اختیار فولاد مبارکه است و وضع 20 درصد حقوق گمرکی بر واردات آن بر تمرکز این بازار افزوده است و بعلاوه این شرکت قیمت پایه عرضه در بورس را با احتساب این 20 درصد و سایر هزینه های واردات تعیین می کند که در عمل منجر به بروز درجه تمرکز بسیار بالایی در بازار ورق های فولادی با ضخامت پایین شده است.
فروش به صنایع راهبردی (استراتژیک) و نظامی به منظور مصرف در همان مجموعه از شمول این دستورالعمل مستثنی است.
چنانچه میزان عرضه محصولات گرم فولادی واحدهای تولیدی تاثیرگذار به نحوی باشد که قیمت‌های کشف شده در بورس کالا نسبت به قیمت‌های جهانی با انحراف نامتعارف مواجه شود ، مرکز ملی رقابت موظف است با رصد مداوم بازار میزان عرضه را برای تصمیم گیری لازم به شورای رقابت گزارش کند.
واحدهای تولیدی تاثیرگذار مکلفند یک هفته قبل از شروع هر فصل برنامه عرضه هفتگی خود را به شورای رقابت، بورس کالای ایران و وزارت صنعت، معدن و تجارت ارائه کنند و از طریق پایگاه اطلاع رسانی خود به اطلاع عموم برسانند.
برنامه عرضه باید به تفکیک کالا اعلام شود. واحدهای تولیدی تاثیرگذار و بورس کالای ایران مکلفند هرگونه انحراف از عرضه را حداکثر ظرف یک هفته به شورای رقابت اعلام کنند.

منبع: خبرگزاری صدا و سیما

کانال

درباره ما

گروه تامین صنعت، فعالیت حرفه‌ای خود را در زمینه فولاد در سال ۱۳۸۷ آغاز نمود و در ادامه به منظور ارائه خدمات علمی و مهندسی در زمینه مواد مصرفی صنعت ریخته‌گری، سایت حاضر را تحت عنوان Ferro تاسیس نمود.

ما برآنیم که با شناخت نیازهای مشتری و جلب اعتماد او، از طریق صداقت و رو راستی و پایبند بودن به اصول اخلاقی و حرفه‌ای، همواره اساس مشتری مداری را بجا آوریم.

کاتالوگ

download-catalog

price-list

خبرنامه پیامکی