wrapper

توصیه های روزانه

Felezat: بررسی بازار فولاد جهان حکایت از کاهش قیمت قراضه وارداتی ترکیه، ورق در بازار داخلی ترکیه، افزایش قیمت قراضه صادراتی ژاپن و میلگرد صادراتی چین دارد.

 

قراضه در ترکیه ارزان تر شد

متوسط شاخص قیمت موسسه پلاتس برای قراضه سنگین وارداتی خلوص 20-80 حدود 7 دلار هر تن ارزان تر شده 301 دلار هر تن سی اف آر شده است. عرضه افزایش داشته و قیمت را پایین آورد.
اخیرا ترکیه از اروپا هم دو محموله قراضه در 295 و 296 دلار هر تن سی اف آر خریداری کرده است . چند محموله دیگر از انگلیس و امریکا نیز خریداری شد که بین 300 تا 303 دلار هر تن سی اف آر بود.
در کل روند بازار قراضه ترکیه روشن نیست برخی قیمت قراضه 20-80 را تا 290 دلار نیز اعلام کردند. علت دیگر روند نزولی بازار قراضه ترکیه رکود بازار صادرات محصولات فولادی آن نیز می باشد.

بازار قراضه ژاپن صعودی

در آخرین مزایده ماهانه قراضه صادراتی ژاپن قیمت برنده 11 دلار هر تن نسبت به ماه قبل بالا رفته 281 دلار هر تن تحویل کنار کشتی ثبت شده است. با توجه به این که اخیرا بازار داخلی قراضه ژاپن وهمچین بازار صادرات آن صعودی بوده قیمت های این مزایده صادراتی نیز بالا رفته است.
ظاهرا انتظار می رود قیمت قراضه در ژاپن بالاتر هم برود.

میلگرد صادراتی چین بالا رفت

آخرین قیمت میلگرد صادراتی چین با توجه به رشد بازار داخلی 15 تا 21 دلار نسبت به هفته قبل بالا رفته به 515 تا 530 دلار هر تن فوب رسیده است. ظاهرا چون کاهش تولید برای مبارزه با آلودگی هوا در پیش است جو بازار را تغییر داده ولی رشد قیمت به دلیل بهبود تقاضا نبوده است.
 در بورس شانگهای نیز قیمت قرارداد میلگرد 27 دلار بالا رفته و در بازار نقدی داخلی تا 13 دلار هر تن رشد قیمت هفتگی داشته است.
خریداران در بازار صادرات قیمت های چین را خیلی بالا می دانند و ترجیح می دهند از هند که 20 تا 30 دلار ارزان تر پیشنهاد می دهد خرید کنند.

افت بازار ورق ترکیه

قیمت ورق گرم در ترکیه به تدریج رو به پایین است و بر قیمت های وارداتی از سی آی اس نیز تاثیر منفی گذاشته است. قیمت فعلی ورق گرم در بازار داخلی 5 تا 10 دلار افت داشته به 560 تا 565 دلار هر تن درب کارخانه رسیده است. خریداران بزرگ به دنبال 10 دلار تخفیف بیشتر هم هستند.
در بازار صادرات نیز محموله های بزرگی به ایتالیا، اسپانیا و آلمان در 550 تا 560 دلار هر تن فوب فروخته شده است. برای معاملات جدید شاید قیمت به 540 دلار هر تن فوب کاهش یابد.
در بازار واردات نیز اخیرا ورق گرم روسیه در 550 تا 555 دلار هر تن سی اف آر خریداری شده که 5 دلار هر تن افت قیمت هفتگی داشته است. محصول اوکراین هم 15 دلار ارزان تر شده است. خرید از سی آی اس صورت نگرفته و ترک ها به دنبال 525 تا 535 دلار هر تن سی اف آر هستند.

منبع: متال اکسپرت

کانال

درباره ما

گروه تامین صنعت، فعالیت حرفه‌ای خود را در زمینه فولاد در سال ۱۳۸۷ آغاز نمود و در ادامه به منظور ارائه خدمات علمی و مهندسی در زمینه مواد مصرفی صنعت ریخته‌گری، سایت حاضر را تحت عنوان Ferro تاسیس نمود.

ما برآنیم که با شناخت نیازهای مشتری و جلب اعتماد او، از طریق صداقت و رو راستی و پایبند بودن به اصول اخلاقی و حرفه‌ای، همواره اساس مشتری مداری را بجا آوریم.

کاتالوگ

download-catalog

price-list

خبرنامه پیامکی