wrapper

توصیه های روزانه

Felezat: طی چند ماه گذشته همواره شاهد رونق معاملات محصولات فولادی در بورس کالا بودیم؛ به‌طوری که کمتر پیش می‌آمد محصولی از بورس کالا بدون معامله خارج شود. اما در هفته سوم آبان ماه و در میانه فصل پاییز، به‌نظر می‌رسد که معاملات فولاد در حال کاهش است و عرضه برخی از محصولات فولادی در بورس بدون معامله از رینگ بازمی‌گردد.

 

معاملات فولاد همراه با تغییرات فصلی تغییر می‌کند؛ به‌طوری که در فصل گرم معاملات آن بسیار گرم و در فصول سرد معاملات آن سرد می‌شود. در نتیجه اکنون که در نیم‌کره شمالی وارد فصول سرد شده‌ایم، بازار معاملات فولاد در مناطق مختلف این نیم‌کره به‌تدریج سرد شده‌اند و اغلب عرضه‌کنندگان و به‌ویژه معامله‌گران از بازارها عقب‌نشینی کرده‌اند. این موضوع در بازار محصولات فولادی کشور و به‌ویژه در میانه آبان ماه کاملا مشهود است، تا جایی که معاملات برخی از محصولات فولادی رقم نخورد و حتی برخی از آن‌ها که تاکنون مشتریان فراوانی داشتند، بدون متقاضی رینگ بورس کالا را ترک کردند.

در این رابطه طی یک هفته گذشته یعنی از 13 تا 17 آبان ماه سال 1396، حدود 162 هزار تن انواع محصولات فولادی در بورس کالای ایران عرضه شد که در مقابل آن 152 هزار تن تقاضا وجود داشت؛ اما در نهایت 112 هزار تن محصول فولادی مورد معامله قرار گرفت و به فروش رفت. در این میان شرکت فولاد مبارکه نقش بسیار مؤثری را در عرضه و معاملات فولاد ایفا کرد؛ هر چند که بخشی از عرضه محصولات این شرکت بدون معامله باقی ماند.

ورق گرم فولاد مبارکه به میزان 104 هزار تن عرضه شد که بیشترین عرضه را به خود اختصاص داده بود و در مقابل آن 122 هزار تن تقاضا وجود داشت، اما در نهایت 83 هزار تن از این محصولات معامله شدند. تختال نیز دیگر محصولی بود که به میزان 40 هزار تن از سوی فولاد مبارکه در بورس کالا عرضه شد، اما این محصول تنها 10 هزار و 500 تن تقاضا داشت و به همین میزان نیز معامله صورت گرفت. ورق سرد نیز از سوی فولاد مبارکه به میزان 13 هزار تن عرضه شد که تقاضایی به همین میزان داشت و تمام 13 هزار تن محصول عرضه شده مورد معامله قرار گرفت و به فروش رفت. ورق گالوانیزه فولاد مبارکه به میزان 2 هزار و 500 تن عرضه شد که تقاضایی در حدود 3 هزار و 600 تن داشت و در نهایت به همان میزان عرضه، معامله صورت گرفت. انواع محصولات میلگرد نیز از سوی تولیدکنندگان این محصول یعنی ذوب آهن اصفهان، فولاد آذربایجان و فولاد کرمان به میزان 2 هزار تن عرضه شد که تقاضایی در حدود یک هزار و 700 تن داشتند، اما در نهایت حدود یک هزار و 500 تن محصول مورد معامله قرار گرفتند. در نهایت نیز ورق قلع‌اندود مبارکه به‌صورت مچینگ عرضه شد که 800 تن تقاضا داشت و به همین میزان معامله صورت گرفت.

منبع: اخبار فلزات

کانال

درباره ما

گروه تامین صنعت، فعالیت حرفه‌ای خود را در زمینه فولاد در سال ۱۳۸۷ آغاز نمود و در ادامه به منظور ارائه خدمات علمی و مهندسی در زمینه مواد مصرفی صنعت ریخته‌گری، سایت حاضر را تحت عنوان Ferro تاسیس نمود.

ما برآنیم که با شناخت نیازهای مشتری و جلب اعتماد او، از طریق صداقت و رو راستی و پایبند بودن به اصول اخلاقی و حرفه‌ای، همواره اساس مشتری مداری را بجا آوریم.

کاتالوگ

download-catalog

price-list

خبرنامه پیامکی