wrapper

توصیه های روزانه

Felezat: کنسرسیومی متشکل از فولاد مبارکه، شرکت ملی فولاد، کاوه جنوب، هرمزگان، صبا و مدکوش قصد ایجاد ظرفیت تولید ١٠ میلیون تن فولاد در منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس را دارند.

 

برنامه تولید فولاد در منطقه خلیج فارس به عنوان یک پروژه مشترک در حال مذاکره بین طرفین داخلی و خارجی است که هنوز به طور قطع زمان اجرای آن مشخص نیست.

عبدالمجید شریفی، عضو هیات مدیره فولاد کاوه جنوب کیش در خصوص کنسرسیومی متشکل از فولاد مبارکه، شرکت ملی فولاد، کاوه جنوب، هرمزگان، صبا و مدکوش که قصد ایجاد ظرفیت تولید ۱۰ میلیون تن فولاد در منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس را دارند، به خبرنگار بورس24 گفت: پروژه ۱۰میلیون تن در این منطقه تعریف شده که به هر حال سرمایه گذار داخلی و خارجی نیاز دارد و باید شرکت های اروپایی برای اجرای این پروژه مشارکت کنند.

وی گفت: اما جزییات این پروژه هنوز استخراج نشده و فعلا در حد صحبت و مذاکره است. به هر حال انجام این مذاکرات تابع شرایط سهامداران است .

او ادامه داد: این پروژه نیاز به تامین مالی از طریق همه سهامداران دارد. باید توجه کنیم که مزیت این منطقه نزدیکی به منابع آبی و بازار های صادراتی و همینطور خرید موارد اولیه است. همچنین با بررسی هایی که انجام شده، از مناطق توسعه فولاد در کشور، خلیج فارس و دریای عمان است . به همین دلیل کارخانجات فولاد هرمزگان و کاوه جنوب کیش در همین مناطق احداث شده است.


شریفی گفت: در حال حاضر فولاد کاوه جنوب کیش ۱٫۲میلیون تن تولید داشته و برنامه تولید تا سقف ۵میلیون تن تا سال ۹۸از برنامه های شرکت است. شرکت علاوه بر تولید فولاد ،تولید ۱٫۹میلیون تن آهن اسفنجی نیز در حال اجرا دارد که برنامه افزایش ظرفیت ۱٫۲میلیون تن در دستور کار است.

منبع: فولاد نیوز

کانال

درباره ما

گروه تامین صنعت، فعالیت حرفه‌ای خود را در زمینه فولاد در سال ۱۳۸۷ آغاز نمود و در ادامه به منظور ارائه خدمات علمی و مهندسی در زمینه مواد مصرفی صنعت ریخته‌گری، سایت حاضر را تحت عنوان Ferro تاسیس نمود.

ما برآنیم که با شناخت نیازهای مشتری و جلب اعتماد او، از طریق صداقت و رو راستی و پایبند بودن به اصول اخلاقی و حرفه‌ای، همواره اساس مشتری مداری را بجا آوریم.

کاتالوگ

download-catalog

price-list

خبرنامه پیامکی