wrapper

توصیه های روزانه

Felezat: بررسی بازار امروز فولاد جهان حکایت از ثبات قیمت ورق گرم در بازار داخلی چین، افزایش قیمت میلگرد در بازار داخلی چین، کاهش قیمت بیلت و قراضه وارداتی ترکیه دارد.

بازار ورق چین در چه حال است

 قیمت ورق گرم در بازار داخلی چین در ثبات است. تقاضای نقدی کاهش داشته ولی در بازارهای فیوچرز قیمت بالا رفت. قیمت در نقاط شرقی این کشور 613 تا 619 دلار هر تن درب کارخانه ثبت شده که 1.5 دلار هر تن رشد داشت. در نقاط شمالی نیز در 609 تا 613 دلار در ثبات بود.
محدودیت تمایل به خرید قیمت ها را در بازار نقدی ورق گرم چین از رشد چشمگیر دور نگه داشته است. قیمت پیشنهادی ورق گرم صادراتی چین هم 544.5 دلار هر تن فوب است که 1.04 دلار هر تن افت داشته است. شاید برخی کارخانه ها 540 دلار هر تن فوب را نیز بپذیرند ولی این قیمت مورد قبول تجار نیست.

میلگرد در چین بالا رفت

 قیمت میلگرد در بازار داخلی چین رو به بهبود است که به لطف بازار فیوچرز بوده است. قیمت رشد جزیی کمتر از دو دلار داشته 609 تا 613 دلار هر تن درب کارخانه است. در کل قیمت نسبت به یک هفته قبل در شرق چین تا 21 دلار هم رشد داشته است. البته در نقاط شمالی این کشور رشد قیمت تا 12 دلار بوده است.
از طرفی قیمت پیشنهادی صادراتی 5 دلار افت داشته 522 دلار هر تن فوب شنیده شده است. البته قیمت های درخواستی خریداران از 510 دلار هر تن فوب بالاتر نبود. حتی میلگرد هند در سنگاپور 510 دلار هر تن سی اف آر شنیده شده و باز هم خریداری نداشته است.

بازار بیلت ترکیه نزولی

روزهای گذشته در راستای افت بازار قراضه و کاهش تقاضای بیلت در ترکیه قیمت بیلت در این کشور ارزان تر شده است. متوسط قیمت بیلت وارداتی از 485 تا 490 دلار به 475 تا 485 دلار هر تن سی اف آر رسیده است. علت اصلی رکود بازار بیلت افت قیمت قراضه وارداتی در ترکیه است.
بیلت صادراتی ترکیه نیز از 500 تا 505 دلار به 490 تا 495 دلار هر تن فوب رسیده است و در بازار داخلی آن نیز بیلت نزولی بوده با 10 دلار افت 485 تا 490 دلار هر تن درب کارخانه است.

قراضه در ترکیه ارزان تر شد

 متوسط قیمت قراضه وارداتی سنگین خلوص 20-80 اروپا در ترکیه حدود 6 دلار هر تن ارزان تر شده 296 دلار هر تن سی اف آر شنیده شده است.
 محصول امریکا نیز 305 دلار هر تن سی اف آر شنیده شده است که اخیرا حدود 6 دلار افت داشته است.
ظاهرا پس از معامله چند محموله قیمت ها نزولی شدند. در کل بازار انتظار این روند نزولی را داشت چون بازار محصولات فولادی در ترکیه ضعیف شده است.

منبع: metal bulletin

کانال

درباره ما

گروه تامین صنعت، فعالیت حرفه‌ای خود را در زمینه فولاد در سال ۱۳۸۷ آغاز نمود و در ادامه به منظور ارائه خدمات علمی و مهندسی در زمینه مواد مصرفی صنعت ریخته‌گری، سایت حاضر را تحت عنوان Ferro تاسیس نمود.

ما برآنیم که با شناخت نیازهای مشتری و جلب اعتماد او، از طریق صداقت و رو راستی و پایبند بودن به اصول اخلاقی و حرفه‌ای، همواره اساس مشتری مداری را بجا آوریم.

کاتالوگ

download-catalog

price-list

خبرنامه پیامکی