wrapper

توصیه های روزانه

Ferro: 'جان کری' وزیر امور خارجه آمریکا روز چهارشنبه اعلام کرد که جامعه بین الملل مشتاق تجارت با ایران است.

به گزارش "Ferro" جان کری وزیر خارجه آمریکا در مصاحبه با شبکه 'ام اس ان بی سی' خاطر نشان کرد: کشورهایی هستند که مشتاق تجارت با ایران بوده اند.

به گزارش ایرنا به نقل از پایگاه خبری هیل، کری همچنین گفت، منتقدان توافق هسته ای با ایران در گفتن این مسئله که این توافق بودجه های آمریکایی برای ایران مهیا می کند، اشتباه می کنند. این پول های ما نیست بلکه پول های خودشان (ایران) است. ما این پول ها را در بانک های آمریکا نگهداری نمی کنیم.

وزیر امور خارجه آمریکا عنوان کرد که این حقیقت اقتصادی تایید توافق هسته ای با ایران توسط کنگره را لازم و ضروری می کند.

کری در ادامه گفت: اگر این توافق اجرایی شود، ما مطمئنا می دانیم که ایران در حال انجام چه کاری است.

وزیر امور خارجه آمریکا در عین حال اظهار داشت: سریع ترین راه در راستای به راه انداختن رقابت تسلیحاتی در خاورمیانه این است که این توافق اصلا وجود نمی داشت.

به گزارش ایرنا، پس از جمع بندی مذاکرات جامع هسته ای در 23 تیرماه (15 ژوییه) در وین، ایران و 1+5، مقرر شد جمهوری اسلامی ایران و آمریکا برنامه جامع اقدام مشترک یا همان «برجام» را در پایتخت های خود بررسی کنند.

قرار است «برجام» یا همان توافق هسته ای 17 سپتامبر (26 شهریور ماه) در کنگره آمریکا بررسی شود. حامیان دولت باراک اوباما رییس جمهوری آمریکا در تلاش هستند تا این توافق هر چه سریعتر از سد کنگره بگذرد و مراحل اجرایی آن آغاز شود.

رسانه های غربی می گویند با توجه به اکثریت جمهوریخواهان در کنگره آمریکا، تصویب «طرح عدم حمایت توافق هسته ای» تقریبا قطعی است؛ اما پس از آن اوباما این امکان را خواهد داشت که آن مصوبه را وتو کند.

بر اساس قوانین آمریکا، در صورتی که طرحی با آرای دو سوم نمایندگان تصویب شود، حق وتو از رییس جمهوری در آن موضوع سلب می شود. به همین جهت اوباما برای حفظ حق وتو، باید حمایت یک سوم از نمایندگان را از توافق، جلب کند.

مجلس سنا 100عضو دارد و اوباما باید 34 سناتور را با خود همراه کند، که با در نظر گرفتن 33 حامی کنونی توافق، رییس جمهوری آمریکا به نظر مثبت تنها 1 سناتور دیگر نیاز خواهد داشت.

در حالی که دستیابی به رای 34 سناتور موافق توافق در دسترس است، حامیان توافق تلاش برای کسب رای 41 سناتور را آغاز کرده اند که مانع تصویب توافق در کنگره و استفاده اوباما از حق وتوی خود خواهد شد.

برای دستیابی به این هدف دست کم هشت نفر از 11 سناتور دمکراتی که هنوز رای خود را اعلام نکرده اند، باید از توافق حمایت کنند.

از سوی دیگر، موافقان توافق معتقدند که در صورتی که حتی نتوانند 41 رای بدست آورند، می توانند برای جلوگیری از رد توافق هسته ای به «فیلی باستر» متوسل شوند.

«هری رید» رییس دمکرات های سنا با بیان سخنان خوش بینانه ای نسبت به حصول رای کافی موافقان برای جلوگیری از تصویب مصوبه مخالفت با توافق هسته ای، اعلام کرده است که سناتورهای دمکرات برای جلوگیری از ردد توافق هسته ای از« فیلی باستر» (Filibuster) نیز استفاده خواهند کرد.

منبع:آفتاب

آخرین ویرایش در پنج شنبه, 12 شهریور 1394

درباره ما

گروه تامین صنعت، فعالیت حرفه‌ای خود را در زمینه فولاد در سال ۱۳۸۷ آغاز نمود و در ادامه به منظور ارائه خدمات علمی و مهندسی در زمینه مواد مصرفی صنعت ریخته‌گری، سایت حاضر را تحت عنوان Ferro تاسیس نمود.

ما برآنیم که با شناخت نیازهای مشتری و جلب اعتماد او، از طریق صداقت و رو راستی و پایبند بودن به اصول اخلاقی و حرفه‌ای، همواره اساس مشتری مداری را بجا آوریم.

کاتالوگ

download-catalog

price-list

خبرنامه پیامکی