wrapper

توصیه های روزانه

Felezat: استفاده از شارژ آهن اسفنجي يا بريكت در كوره قوس مي‌تواند تاثيرات مشخصي را در فرآيند ذوب نشان دهد. مصرف انرژي، بهره‌وري يا قابليت توليد و بازدهي مواد متاثر از تركيب شيميايي DRI و درصد استفاده از آن در شارژ است.

آهن اسفنجي به‌ عنوان جايگزين قراضه و با توجه به تركيب شيميايي تقريبا يكنواخت آن به منظور كاهش غلظت عناصر ناخالصي و رسوبات در ذوب از طريق بالا بردن عيار آهن موجود در شارژ استفاده مي‌شود.

در حقيقت با شارژ آهن اسفنجي در سبد قراضه آهن، سطح ناخالصي‌هاي موجود در شارژ كاهش يافته و سبب كاهش مقدار نيتروژن موجود در ذوب مي‌شود.

كاهش نيتروژن در ذوب باعث مي‌شود، تختال‌ها و بيلت‌هاي با كيفيت جهت توليد ورق‌هاي گرم، واير و انواع محصولات ديگر را بتوان توليد كرد.

چند فاكتور در استفاده از شارژ آهن اسفنجي باعث افزايش مصرف انرژي مي‌شوند. قابل ذكر است كه در يك كوره قوس با شارژ 100 درصد آهن قراضه سرد و ساخت سرباره پفكي خوب مقدار انرژي مصرفي جهت تشكيل ذوب، حدود 400 تا 435كيلووات ساعت بر هر تن ذوب صرف‌نظر از ساير انرژي‌ها است و به‌عنوان مقايسه، يك كوره قوس الكتريكي با شارژ 98 درصد آهن اسفنجي و تشكيل سرباره پفكي خوب انرژي مصرفي حدود 635 كيلووات ساعت در هر تن ذوب دارد.

درصد متاليزاسيون آهن اسفنجي در مصرف انرژي فرآيند ذوب و توليد فولاد موثر است. متاليزاسيون پايين و بالا بودن مقدار FeO موجود در DRI سبب افزايش انرژي مصرفي در فرآيند فولادسازي مي‌شود. (از لحاظ شيميايي احيا Feo يك واكنش گرماگير است).

قابل ذكر است كه احياي يك تن Feo به حدود 800 كيلووات ساعت انرژي نيازمند است.
افزايش مقدار Sio2 در آهن اسفنجي نيز سبب افزايش مصرف انرژي مي‌شود، زيرا به منظور حفظ بازيسيته ذوب به شارژ بيشتر آهك نياز خواهد داشت، كه اين باعث توليد سرباره بيشتر خواهد شد و از آنجا كه ذوب هر تن سرباره به حدود 530كيلووات ساعت انرژي نياز دارد، لذا مصرف انرژي كل را افزايش مي‌دهد.
فسفر و گوگرد با توجه به اين‌كه باعث افزايش آهك مصرفي در فرآيند مي‌شود، تاثير منفي در انرژي مصرفي دارد، اما در هر حال بسته به گريد فولاد نياز است كه درصد عناصر از جمله فسفر، كربن و ساير عنصرها در حد استاندارد بوده و براي رسيدن به حد مورد نظر نياز به يكسري اقدامات اجتناب‌ناپذير است. جهت حذف فسفر به سرباره اكسيدي نياز است، Cao فسفر موجود در حمام مذاب را جذب مي‌كند و در صورتي كه مقدار ثابت و مشخص از Feo در سرباره مدنظر باشد، لازم است تزريق بيشتر آهك و حذف بيشتر فسفر را داشته باشيم كه بدين ترتيب همان‌طور كه قبلا بيان شد، اين افزايش سبب بالا رفتن مقدار مصرف انرژي و نيز كاهش بازده مواد آهني مي‌شود. براي حذف سولفور به سرباره احيايي نياز است. سرباره كوره‌هاي قوس الكتريكي معمولا سرباره اكسيدي بازي است و با وجودي كه امكان حذف مقداري گوگرد در EAF با افزايش مقدار آهك وجو دارد، اما از آنجا كه واكنش‌هاي فوق باعث افزايش انرژي مصرفي در كوره شده و بهره‌وري را نيز كاهش مي‌دهد و احتمال صدمه به نسوز كوره نيز وجود دارد، لذا با توجه به اهداف فولادسازي در جهت توليد با حداقل انرژي مصرفي به ازاي هر تن فولاد، جدايش گوگرد در EAF انجام نشده، بلكه در كوره پاتيلي انجام خواهد شد كه در زير به آن خواهيم پرداخت.


ترکیب شیمیایی آهن اسفنجی تاثیر بسزایی در مصرف انرژی و نسوز کوره های قوس الکتریکی دارد. کیفیت آهن اسفنجی براساس متالیزاسیون و اکسیژن باقیمانده تعیین می شود و هرچه درصد متالیزاسیون بالا و مقدار FeO کم باشد میزان آهن آزاد آهن اسفنجی افزایش می یابد. البته حضور کربن که بصورت Fe3C می باشد، از اهمیت فراوانی برخوردار است. کربن با ترکیب شدن با اکسیژن و ایجاد سرباره پفکی و واکنش گرمازا موجب کاهش مصرف نسوز، انرژی، الکترود و مواد سرباره ساز می شود
در تحقیقیحضور کربن به میزان 2/18% در آهن اسفنجی موجب کاهش مصرف انرژی از 596kWh/ton به 555kWh/ton و نسوز کوره از 6/421kg/ton به 3/5kg/ton می شود. همچنین استفاده از کک به مقدار 1000kg/heat جهت جبران کربن ذوب های کم کربن باعث افزایش 12kWh/ton انرژی و مواد سرباره ساز به مقدار 340kg/heat شد.

 

Image result for ‫بنر محل تبلیغاتی‬‎

 

آخرین ویرایش در دوشنبه, 29 خرداد 1396

درباره ما

گروه تامین صنعت، فعالیت حرفه‌ای خود را در زمینه فولاد در سال ۱۳۸۷ آغاز نمود و در ادامه به منظور ارائه خدمات علمی و مهندسی در زمینه مواد مصرفی صنعت ریخته‌گری، سایت حاضر را تحت عنوان Ferro تاسیس نمود.

ما برآنیم که با شناخت نیازهای مشتری و جلب اعتماد او، از طریق صداقت و رو راستی و پایبند بودن به اصول اخلاقی و حرفه‌ای، همواره اساس مشتری مداری را بجا آوریم.

کاتالوگ

download-catalog

price-list

خبرنامه پیامکی