wrapper

توصیه های روزانه

Felezat: منگنز به عنوان عنصر اکسیژن زدا به کار می رود . این عنصر با گوگرد تولید سولفور منگنز ( Mns) می کند و بدین وسیله تاثیر نامناسب سولفور آهن و تردی حاصل ازآن را کاهش می دهد . این عنصر اهمیت خاصی در فولاد و چدنهای خوش تراش دارد.

 منگنز به عنوان عنصر اکسیژن زدا به کار می رود . این عنصر با گوگرد تولید سولفور منگنز ( Mns) می کند و بدین وسیله تاثیر نامناسب سولفور آهن و تردی حاصل ازآن را کاهش می دهد . این عنصر اهمیت خاصی در فولاد و چدنهای خوش تراش دارد. با اضافه شدن مقدار مشخصی فرومنگنز در آلیاژ می توان خطر شکست پذیری قطعه و قطعات را کاهش داده و خطوط Ar1,Ar3 را پایین می آورد و سرعت سردشدن بحرانی را نیز شدیداً کاهش داده و بدین ترتیب سختی افزایش می دهد. همچنین با اضافه کردن مقداری منگنز استحکام افزایش می یابد  و اگر به مقدار بیش از ۴% اضافه شود باعث ایجاد ساختار مارتزیتی در آلیاژ شده و تردی در قطعات را افزایش می دهد که به همین دلیل فقط در آلیاژهای خاصی به کار برده می شود. در فولادهای با بیش از ۱۲ Mn% و با درصد کربن بالا آستنیتی است، زیرا Mn محدوده آستنیتی را به اندازه قابل ملاحظه ای گسترش می دهد، فولادهای که از طریق اضافه کردن مقداری فرومنگنز تولید می گردد و در نتیجه وارد آمدن تنش ضربه ای به سطح خارجی، سختی لایه خارجی آنها در اثر کار سرد بسیا ر بالا می رود در حالی که قسمت داخلی آن نرم باقی می ماند و به همین دلیل در مقابل تاثیر نیروهای ضربه ای دارای مقاومت سایشی بالایی هستند و فولادهای که با بیش ۱۸ % Mn باشند بدلیل تغییر شکل زیاد غیر قابل مغناطیسی شدن می باشند و آلیاژهایی که تولید می شوند مخصوص بوده و به عنوان فولادهای نرم در حالت سرد در درجه حرارتهای بسیار پایین به کار می روند و ضریب انبساط حرارتی فولادها با افزودن مقداری منگنز افزایش یافته در حالی که قابلیت هدایت حرارتی و الکتریکی آنها کاهش می یابد.

بطور کلی منگنز به عنوان یکی از پنج عنصر اصلی آلیاژهای آهنی می باشد که به ازای هر ۳% منگنز استحکام کشش فولاد ۱۰ kg /mm افزایش می یابد و اگر مقدار منگنز بین ۳تا ۸% باشد استحکام کششی با نسبت کمتری افزایش می یابد که از ۸% منگنز به بالا استحکام کششی به صورت عکس کاهش می یابد و تغییرات مربوط به تنش تسلیم نیز مشابه استحکام کششی است و همچنین منگنز عمق سختی را در چدنها افزایش می دهد.

در مواردی که بخواهند در تولید فولادهای آلیاژی علاوه بر افزایش استحکام کششی ، استحکام مکانیکی و سختی را افزایش دهند از فرومنگنز پر کربن استفاده می نمایند.

 

ترکیب شیمایی محصول

P

Si

C

Mn

Element

۰٫۲ max

۱ max

۸-۶

۷۵ min

%

 

دانه بندی محصول

c

b

a

Screen size

۶۰-۱۰

۸۰-۲۰

۱۰۰-۱۰

mm

 

گروه تأمین صنعت یکی از اصلی ترین تأمین کنندگان فرومنگنز پرکربن در کشور می باشد

کانال

آخرین ویرایش در یکشنبه, 29 مرداد 1396
محتوای بیشتر در این بخش: « فناوری نانو سیستم راهگاهی »

درباره ما

گروه تامین صنعت، فعالیت حرفه‌ای خود را در زمینه فولاد در سال ۱۳۸۷ آغاز نمود و در ادامه به منظور ارائه خدمات علمی و مهندسی در زمینه مواد مصرفی صنعت ریخته‌گری، سایت حاضر را تحت عنوان Ferro تاسیس نمود.

ما برآنیم که با شناخت نیازهای مشتری و جلب اعتماد او، از طریق صداقت و رو راستی و پایبند بودن به اصول اخلاقی و حرفه‌ای، همواره اساس مشتری مداری را بجا آوریم.

کاتالوگ

download-catalog

price-list

خبرنامه پیامکی