wrapper

توصیه های روزانه

Felezat: این عیب توسط مدیر یکی از مجموعه های قطعه ریزی ایران مطرح شد و توسط مدیران و مهندسین در گروه Felezat به شرح ذیل مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

 

این عیب توسط مدیر یکی از مجموعه های قطعه ریزی ایران مطرح شد و توسط مدیران و مهندسین در گروه Felezat به شرح ذیل مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

 

شرح عیب:

 

دوستان راهکارمناسب برای کاهش ماسه سوزی (بغیرازرنگ کاری قالب) دارید؟ 

محصولات کارخانه قطعات چدنی از 30 کیلوگرم تا 250 کیلوگرم می باشد دمای کاری درلحظه ریخته گری از  1430 سانتیگراد بالاتر نمی رود، ماسه تر کارمی کنیم و مشکل ماسه سوزی دراغلب قطعات تولیدی رخ داده و عمدتاً درنیمه drag مشاهده می شود.

بیشتر راهکارهای کاربردی در مخلوط ماسه مدنظر است.

 

 

نظرات کارشناسی:

 

مهندس شهبازی: دمای ۱۴۳۰ سانتیگراد برای ریخته گری چدن بالاست، ضمناً نقش پودر ذغال را در تشکیل فیلم نسوز بین ماسه و قطعه فراموش نکنید، اگر محدودیت آنالیز شیمیایی ندارید سعی کنید چدن را نزدیک به نقطه یوتکتیک تنظیم کنید در این حالت تا ضخامتهای پنج میلیمتر را نیز می توانید در دمای ۱۳۴۰ سانتیگراد ریخته گری کنید، گرچه اگر هیپویوتکتوئید یا هایپریوتکتوئید هم باشید دمای ریخته گری از ۱۳۶۰ تجاوز نخواهد کرد.

 

مهنس اکبری: پیشنهاد می کنم مجله های سالهای دهه 60و70جامعه ریخته گران رو ببینید مقالات اطلاعات خوبی داشتند. به نظر من ماسه سوزی نیست بلکه نفوذ مذاب است و شما باید با کنترل شرایط، نفوذ مذاب رو از بین ببرید.

 

مهندس شهبازی: در ماسه تر، فاکتوری تعریف می شود به نام فاکتور تمیزی که بستگی به مقدار خاک رس، بنتونیت و مقدار مواد فرار و مواد خارجی دارد. ازمایشی وجود دارد که با تیتر کردن توسط متیل بلو، مقدار بنتونیت را اندازه گیری می شود. به نظر من ماسه شما کثیف شده و تر شوندگیآان بالا رفته و این عامل باعث نفوذ ذوب در ماسه که بسیار شبیه به ماسه سوزی است می شود، توصیه می کنم به صورت روزانه شروع به ترمیم ماسه در بچ های بیست درصدی از کل ماسه در گردش بفرمایید. یکی از فاکتورهای اساسی که تر شوندگی را کاهش می دهد پودر ذغال است .

کانال

آخرین ویرایش در یکشنبه, 16 مهر 1396

درباره ما

گروه تامین صنعت، فعالیت حرفه‌ای خود را در زمینه فولاد در سال ۱۳۸۷ آغاز نمود و در ادامه به منظور ارائه خدمات علمی و مهندسی در زمینه مواد مصرفی صنعت ریخته‌گری، سایت حاضر را تحت عنوان Ferro تاسیس نمود.

ما برآنیم که با شناخت نیازهای مشتری و جلب اعتماد او، از طریق صداقت و رو راستی و پایبند بودن به اصول اخلاقی و حرفه‌ای، همواره اساس مشتری مداری را بجا آوریم.

کاتالوگ

download-catalog

price-list

خبرنامه پیامکی