wrapper

توصیه های روزانه

Felezat: این گروه از نسوزها خود به چهار دسته نسوزهای دولومیتی، منیزیتی، فورستریتی و كرومیتی تقسیم‌بندی می‌شوند. سازنده اصلی این نسوزها، آهك (CaO)، منیزیا (MgO) و یا نسبتی از تركیب هر دو می‌باشد. در حقیقت نسوزهای قلیایی كربناتهای منیزیم‌دار و گاه منیزیتهای كلسیم‌دار هستند.

 

این گروه از نسوزها خود به چهار دسته نسوزهای دولومیتی، منیزیتی، فورستریتی و كرومیتی تقسیم‌بندی می‌شوند. سازنده اصلی این نسوزها، آهك (CaO)، منیزیا (MgO) و یا نسبتی از تركیب هر دو می‌باشد. در حقیقت نسوزهای قلیایی كربناتهای منیزیم‌دار و گاه منیزیتهای كلسیم‌دار هستند.

الف- نسوزهای دولومیتی

دولومیت در كنار كلسیت یك از كانی‌های فراوان طبیعت است كه تركیب شیمیایی آن حاوی 4/30 درصد CaO و 7/21 درصد MgO است.در این كانی بندرت ناخالصی‌های Fe، Mn، Zn و Ni یافت می‌شود. دولومیت نیز به عنوان یك دیرگداز، پایداری كافی در برابر اثرات شیمیایی سرباره‌های قلیایی در مبدل‌ها را دارد. تكلیس این ماده در دمای 900 درجه به پیدایش دو اكسید CaO و MgO می‌انجامد. آجر دیرگداز حاصل از آن باید 60درصد CaO و 40 درصد MgO داشته باشد.

آجرهای دولومیتی بر دو گونه‌اند، یكی با دولومیت مرده و دیگری دولومیت كمك‌ذوب كه با مقدار كمتر اكسیدهایی غیر از CaO و MgO ساخته می‌شوند.

امروزه دیرگداز پاتیل‌های شاموتی، از نوع دولومیتی است. در كوره‌های دوار پخت سیمان از آجر دولومیتی زینترشده اتصال قیری استفاده می‌شود. آجرهای نسوز كوره پخت آهك از جنس دولومیت است.

ب- نسوزهای كرومیتی

از كرومیت در صورتی می‌توان به عنوان دیرگداز استفاده نمود كه مجموع دو اكسید Al2O3 و MgO بیشتر از 60 درصد و همچنین عیار سیلیكا كمتر از 6 درصد باشد.

ج- نسوزهای فورستریتی

فورستریت یك كانی از گروه اولیوین با فرمول شیمیایی (Fe,Mg)2(SiO4) است كه با داشتن تركیب مناسب می‌تواند به عنوان یك دیرگداز مورد استفاده قرار گیرد. هرگاه در این كانی نسبت مولكولی MgO به SiO2 یك به دو باشد به عنوان دیرگداز می‌توان از آن استفاده نمود، ولی در صورت وجود Fe در كانی، این نسبت خواه‌ناخواه به هم می‌ریزد و به هنگام برشته‌كردن، فورستریت با اكسیژن كوره تركیب می‌شود و كانی مانیتیت را پدید می‌آورد. SiO2 اضافه مانده از تركیب فورستریت، پیروكسن غنی از SiO2 را می‌سازد كه درجة دیرگدازی پایین دارد و وجود آن باعث پایین آمدن درجه نسوزندگی فورستریت برشته‌شده می‌شود. برای جلوگیری از این كار با توجه به آنالیز شیمیایی فورستریت، آنقدر بدان MgO افزوده می‌شود تا نسبت 1:2 در آن پایدار شود. فزون بر آن از آن رو كه ماده فورستریتی و برشتة آن شكل‌پذیر نیستند، با یك مادة شكل‌پذیر آمیخته و قالب زده می‌شود.

فراوانی كانی‌های فورستریتی و همراهی آن با توده‌های كرومیتی از یك سو، فشارهای مقررات زیست‌ محیطی برای پاك‌سازی محیط از پسماندهای معدنی از سوی دیگر و دیرگدازی فورستریت انگیزه‌ای برای تلاش در راه وارد كردن پسماندهای معدنكاری و كانه‌آرایی كانسارهای فورستریتی به صنعت دیرگداز شده است.

این ماده می‌تواند به عنوان آجر قلیایی كوره‌های پخت آهك و سیمان، یا در كوره‌هایی كه دمای بالای 1000 درجه سانتیگراد در آن نیاز نباشد و یا آغشتگی بار به Mg و یا Fe موجود در فورستریت برای آن مسأله‌ساز نباشد، مصرف شود.

د- نسوزهای منیزیتی

منیزیت یكی دیگر از كانیهای دیرگداز است كه دارای تركیب كانی‌شناسی MgCO3 است. منیزیت خالص بندرت در طبیعت یافت می‌شود. از منیزیت در صنعت نسوزها برای تهیه پریكلاز استفاده می‌شود.

پریكلاز كانی دیرگداز منیزیم‌داری است كه از نظر كانی‌شناسی شكل دما بالای MgO (منیزیا) می‌باشد. این كانی در طبیعت نیز وجود دارد ولی مقدار آن بسیار كم است بدین سبب به روش مصنوعی جهت استفاده در صنعت نسوزها آن را به دو روش تهیه می‌نمایند.

1- تكلیس منیزیت طبیعی: تكلیس منیزیت در دمای 1450 تا 1500 درجه سانتیگراد به پیدایش MgO می‌انجامد.

2- تكلیس كانی بروسیت Mg(OH)2، بروسیت یك منبع طبیعی است ولی بدلیل كمیابی آن نسبت به منیزیت نمی‌توان به عنوان یك منبع قابل اطمینان روی آن حساب كرد.

از آنجاییكه برای تهیه پریكلاز احتیاج به منیزیت می‌باشد و از طرفی ممكن است دسترسی به این منابع مقدور نباشد لذا در كشورهای پیشرفته روش استحصال منیزیا از آب دریا به صورت یك صنعت تولید دیرگداز جا افتاده است. در این روش با كاربرد آهك مرده، دولومیت مرده و یا سود سوزآور یون‌های منیزیم محلول در آب دریا را به صورت هیدروكسید وادار به ته‌نشینی می‌كنند. لجن بدست آمده پس از جداشدن از محلول در كوره‌های دوار (shaft) در دمای بسیار بالا تكلیس می‌شود. دانه‌های منیزیای تكلیس شده چه از نوع طبیعی چه شیمیایی، نسبت به رطوبت یا گازكربنیك هوا بی‌اثرند، از این رو می‌توان آنها را مرده به شمار آورد. منیزیای بدست‌آمده از آب دریا فرآورده‌‌ای است یكدست و یكنواخت كه خلوصی از 98 درصد به بالا دارد.

بیشترین كاربرد آجرهای قلیایی در صنایع فولاد در كوره‌های زیمنس- مارتین، كوره‌های الكتریكی، سیمان، كوره‌های فرآیندهای گداز صنایع مس و همچنین در بازسازی مخزن شیشه است.

 

کانال

آخرین ویرایش در شنبه, 22 مهر 1396

درباره ما

گروه تامین صنعت، فعالیت حرفه‌ای خود را در زمینه فولاد در سال ۱۳۸۷ آغاز نمود و در ادامه به منظور ارائه خدمات علمی و مهندسی در زمینه مواد مصرفی صنعت ریخته‌گری، سایت حاضر را تحت عنوان Ferro تاسیس نمود.

ما برآنیم که با شناخت نیازهای مشتری و جلب اعتماد او، از طریق صداقت و رو راستی و پایبند بودن به اصول اخلاقی و حرفه‌ای، همواره اساس مشتری مداری را بجا آوریم.

کاتالوگ

download-catalog

price-list

خبرنامه پیامکی