wrapper

توصیه های روزانه

Felezat: فولاد کم‌آلیاژ پراستحکام (High Strength Low Alloy) که «فولادهای میکرو آلیاژی» نیز نامیده می‌شود، نوعی فولاد آلیاژی است که با افزودن مقدار اندکی از عناصر آلیاژی مانند وانادیم، کلمبیم و تیتانیم تهیه می‌شود و برتری‌هایی بر فولاد کربنی معمولی دارد.

 

فولاد کم‌آلیاژ پراستحکام که «فولادهای میکرو آلیاژی» نیز نامیده می‌شود، نوعی فولاد آلیاژی است که با افزودن مقدار اندکی از عناصر آلیاژی مانند وانادیم، کلمبیم و تیتانیم تهیه می‌شود و برتری‌هایی بر فولاد کربنی معمولی دارد.

فولاد های میکرو آلیاژ در اواخر دهه ١٩۶٠ پا به عرصه صنعت دنیا گذاشتند و می توان آنها را نوعی فولاد کم آلیاژ استحکام بالا دانست. مهمترین مزیت فولادهای میکروآلیاژ، کاهش مصرف انرژی و هزینه در تولید، خصوصاً در صنایع اتومبیل سازی می‌باشد. در این فولادها می‌توان بعد از انجام عملیات کار گرم در دمای بالا و کنترل پارامترهای عملیات و همچنین سرد کردن مناسب تا دمای پایین به مقدار استحکام و دیگر خواص مورد نظر دست یافت که با نتایج بدست آمده برای قطعات تولید شده با روش‌های متداول کوئنچ و تمپر قابل مقایسه می‌باشد. درنتیجه با حذف عملیات کوئنچ و تمپر می‌توان علاوه بر کاهش هزینه‌ها، سرعت تولید را نیز افزایش داد.

به سبب استحکام زیاد فولادهای میکرو آلیاژی، این‌گونه فلزات را می‌توان در ساخت قطعات باریک به کار برد. در صنایعی که کاهش وزن در درجه اول توجه قرار دارد (مانند صنایع خودرو) استفاده از فولادهای میکرو آلیاژی رونق بیشتری دارد. استحکام محصولی که با این مواد ساخته می‌شود بدون عملیات حرارتی از 415 تا 825 مگاپاسکال تغییر می‌کند.

با توجه به اینکه فولادهای میکرو آلیاژی در قطعه‌های فلزی باریک‌تر به کار می‌رود، خوردگی باعث کاهش چشمگیر استحکام در این‌گونه فلزات می‌شود. اما می‌توان با افزودن فلزاتی همچون مس، سیلیکون، نیکل، کروم و فسفر بر مقاومت قطعه در برابر خوردگی جوی افزود که این امر خود مستلزم صرف هزینه‌ است. گالوانیزه کردن، پوشش با روی و آبکاری‌های ضدزنگ دیگر می‌تواند فولادهای میکرو آلیاژ را در برابر خوردگی محافظت نماید.

فولادهای میکرو آلیاژی معمولاً محتوی 0.15 تا 0.55% کربن، 0.6 تا 1.65% منگنز، 0.15 تا 0.65% سیلیکون و مقادیر اندکی از وانادیم، کلمبیم (نیوبیم)، تیتانیم یا نیکل و مولیبدن هستند. وانادیم، کلمبیم و تیتانیم‌ کاربید و یا نیتریدهایی تولید می‌کنند که در اکثر دماهای فورجینگ در محلول جامد باقی می‌مانند، اما در فرایند سرد کردن که در سرعت‌های کنترل شده انجام می‌شود رسوب می‌شوند. پدیده رسوب سبب افزایش قدرت این فلزات پس از عملیات فورجینگ و سرد کردن کنترل شده می‌شود.

گروه‌هایی از فولادهای میکرو آلیاژی با نام «شکل پذیری بهبود یافته» (تولید شده با ASTM A715 و ASTM A656) استحکامی معادل با 80000 psi دارند، در حالیکه تنها با صرف 24% هزینه بیشتر از فولاد کربنی غیرآلیاژی که استحکامی برابر psi 34000 دارد به این استحکام دست می‌یابیم. چون فولادهای میکرو آلیاژی باید با فلزات دیگر سازه‌ای مانند AISI 1010 و آلومینیم رقابت کنند، باید تا حد امکان ارزان باشند. اما ساختن چنین محصولی تا حد زیادی رؤیایی است. در محصول نهایی با افزایش و کاهش‌های متعددی روبرو می‌شویم که با توجه به نیاز خود باید مورد مناسب را استفاده کنیم. برای مثال، افزایش استحکام از 35000 تا 80000 به کاهش 30 تا 40% شکل‌پذیری می‌انجامد.

فولادهای میکرو آلیاژی ذکر شده در بالا برای استفاده در صنعت خودرو و به خصوص در قسمت‌هایی که کاهش وزن بدون از دست دادن قدرت اهمیت دارد، مانند قطعات شاسی، سیستم هدایت کننده و تعلیق، سپر و لاستیک استفاده می شود.

در دستگاه‌هایی همچون جرثقیل، مخلوط‌کن بتن، ماشین‌های کشاورزی، کامیون‌ها، تریلرها، برج‌های انتقال قدرت، شافت های فولادهای میکرو آلیاژی با حداقل استحکام 50000 تا 70000 استفاده می‌شوند. شکل دادن، کنده‌کاری، اره کردن و انجام ماشینکاری‌های دیگر بر روی میکرو آلیاژها 25 تا 30% بیشتر از فولادها انرژی می‌برد.

 

کانال

 

 

آخرین ویرایش در چهارشنبه, 24 آبان 1396

درباره ما

گروه تامین صنعت، فعالیت حرفه‌ای خود را در زمینه فولاد در سال ۱۳۸۷ آغاز نمود و در ادامه به منظور ارائه خدمات علمی و مهندسی در زمینه مواد مصرفی صنعت ریخته‌گری، سایت حاضر را تحت عنوان Ferro تاسیس نمود.

ما برآنیم که با شناخت نیازهای مشتری و جلب اعتماد او، از طریق صداقت و رو راستی و پایبند بودن به اصول اخلاقی و حرفه‌ای، همواره اساس مشتری مداری را بجا آوریم.

کاتالوگ

download-catalog

price-list

خبرنامه پیامکی